Tepláčky pro miminka a dětičky, které praktikují tzv. bezplenkovou komunikační metodu nebo pro děti, které se učí na nočník.

Super v kombinaci s odklápěcími svrchními kalhotkami.

Jednoduchý systém rozevírání – perfektní např. v chladném počasí, kdy miminko zůstává v teple a vy jen rozevřete, “dírou” odklopíte svrchňáky a čuráte:) Přitom vypadají krásně a elegantně.

Obsah návodu:

(řádky fungují jako proklik přímo na odstavec)

 

Střih

Rozměry a spotřeba

Materiál

Užitečné odkazy

Návod

Střih:

Tepláky pro bezplenková miminka – rychloprdky 68/74

Rozměry a spotřeba:

Vel. 68/74 – pas v klidu 16 cm (natáhne se pohodlně na 23 cm), celk. délka 43 cm, sed vč. nápletu 22 cm, boky při zavření cca 43 cm, vnitřní nohavice cca 21 cm.

Materiál:

Střih je koncipován pro pružné materiály – elastickou teplákovinu, finerib, oboulíc, jednolíc.

Látky

Užitečné odkazy:

Mám přidat na švy? A jak?

Náplet v pase

Návod:

Fotonávod zatím nemám, tak jen stručný návod:

Střihnout 4 ks vyznačeného na střihu (2x zrcadlově obráceně) – v místě, kde se bude rozklápět rozkrok zakládám dvojitým podhrnutím – proto je třeba přidat tak 4 cm na přídavek! Založit lze buď na začátku nebo až po sešití nohavic a před vsazením do nápletu. Do pasu dávám náplet + ještě prádlovou gumu, aby gatě nepadaly. Nohavice buď založit nebo také do nápletu. “Cípy” překřížíme podle potřeby na bříšku a zádech a sešijeme (já první šiji rovným stehem a pak overlockem), pak vsadíme do nápletu. Je třeba překřížit dost, aby se kalhotky nerozevíraly za chůze.