Některá doporučení obsahují i nosit rukavice. Nepanuje v tom však tak úplně jednota. Nicméně pro některé je to dobré řešení, pokud jdou třeba na nákup. Jako drobný doplněk. Rukavice je velmi důležité správně používat. Prozatím je střih uvolněn zdarma.

DŮLEŽITÁ INFORMACE K POUŽÍVÁNÍ

Rukavice nejsou nezbytně nutné, mnohem efektivnější je velmi často si mýt a dezinfikovat ruce. Na druhou stranu někdo se špatně dokáže soustředit na to nestrkat si prsty do obličeje, rukavice v tomto mohou pomoci, že si prostě nesaháme na pusu a do očí. Někdo má velmi citlivou kůži a velmi častá dezinfekce rukou mu může kůži poškodit, pak pro něj mohou být rukavice řešením. Ale musí se s nimi opatrně.

Rukavice jsou při používání opět infekční (stejně jako ruce, kterýma se dotýkáte různých povrchů). Je důležité je používat jen na nezbytně nutnou dobu (např. na nákup) a po příchodu domů ihned správně sundat (od zápěstí chytnutím za rub) a vysterilizovat. Rukavice nelze nosit jako běžné rukavice, že je stočíte do kapsy a pak zase nandáte. Viry, které se usídlí na rukavicích pak při dalším kontaktu přenesete jinam. Stejně jako je to s rukama bez rukavic. Rukavice noste jen, když se vám v nich nepotí ruce, vlhkost virům svědčí a nebylo by to moc efektivní. I po sundání rukavic si ruce vydezinfikujte!

POZOR ZEJMÉNA NA POCIT FALEŠNÉHO BEZPEČÍ!

Materiál:

Rukavice je nejlepší šít u úpletu s elastanem (šila jsem ze sportovního bambusového úpletu, co mám na spodní prádlo). Lépe se tak natáhnou na prsty (nemají meziprsty, jsou jen ze 2 dílů). Pokud máte kvalitní látku s elastanem, tak vyváření zvládne, já sterilizuji rukavice párou. I rukavice jsou infekční a je třeba je sundat opatrně od zápěstí ještě před vstupem domů!

Více informací o péči:

Jak roušku nosit a udržovat

Střihy:

Jednoduché prstové rukavice SET dámské + dětské

Jednoduché prstové rukavice dětské 98-162

Jednoduché prstové rukavice dámské

Návody:

Zde upozorňuji zejména na tento obrázek:

Šijte rukavice takto, ještě před vystřižením z látky! Bohužel nestíhám natočit nový návod. Ale lépe se to tak šije! A pružný steh!

Více info:

Jednoduché prstové rukavice (střih a návod)

Videonávod:

Pozor, tam šiji vystřižené rukavice, lepší je ušít a pak vystřihnout, až bude kapacita, natočím ho znovu:-)

Materiál:

  • Rukavice musíte šít z pružného úpletu s elastanem (ověřený mám jednolícní úplet s min. 5% elastanu). Nesmí se šít z ničeho, co málo pruží, nedoporučuji ani pružnou teplákovinu ani flíz, na to bude třeba využít mnohem složitější střih s mezičástmi. Na dámské rukavice výška 30 cm, na dětské méně.
  • Pružný steh na vašem stroji (nejlépe se šije na běžném šicím stroji třírovným pružným stehem).

 

třírovný pružný steh neboli trojitý pružný steh

Ostatní pružné stehy. (Liší se stroj od stroje, některé mají i další nebo jiné, případně trochu jiné symboly).