Sportovní leginy, které hezky formují svou linií postavu.

A věřte, že i té těhotenské rozkydlé to pomůže:-)

Střih je ve velikostech 34 – 50. Pro ty, které mají staženou novou verzi střihu na leginy (můžete stáhnout i ze starší objednávky, střih je aktualizován) přináším i verzi upgrade, kterou si jednoduše stávající střih upravíte. Úprava není složitá a nemusíte tak utrácet za nový střih, který vychází základem z původního.

Návod, jak střih upravit, najdete v popisu upgrade. Návod s fotkami, na co si dát pozor a jak ušít leginy s tímto sedlem, dostanete v PDF po zakoupení střihu nebo upgrade ke střihu.

Leginy jsou ve verzi do běžné gumy a do nápletu. Na fotografiích níže vidíte, že ty do nápletu rozhodně nejsou jen pro těhotné;-)

Střih:

Sportovní dámské leginy 34 – 50 (verze klasika + do nápletu – i těhu)

Upgrade – na sportovní leginy

Leginy dámské běžné i sportovní (SET) 34 – 50 (verze klasika + do nápletu – i těhu)

 

Spotřeba:

Spotřeba na leginy ve verzi sportovní je 30 cm úplet na horní část, pokud šijete verzi klasik do gumy a 40 cm, pokud šijete verzi do nápletu a chce z jedné látky náplet i sedlo. A 90 cm na spodní část legin v délce ze střihu (vnitřní nohavice cca 79 cm). Pokud budete šít leginy delší, tak musíte úměrně přidat, pokud kratší (třeba 3/4), úměrně uberete (nejlepší je řídit se mírou vnitřní nohavice výsledných legin, kterou vezmete podle oblíbených legin a nebo změříte na postavě). Spotřeba na leginy z jedné látky je 1,2 m v délce ze střihu.

Materiál:

Na sportovní leginy je bezkonkurenční prémiový funkční úplet z Unuodesign. Šít můžete z jakéhokoliv úpletu s elastanem (bambusový, bavlněný, …).

Náplet dělám ze stejného materiálu jako jsou leginy, dovnitř buď nedávám nic a nebo 5 cm gumu, která se neohýbá (musí mít menší tažnost, nevhodná je galonová pruženka). Pokud používám 5 cm gumu do nápletu, tak dělám náplet nižší než je ve střihu.