Sportovní legíny, které hezky formují svou linií postavu. A věřte, že i té těhotenské rozkydlé to pomůže:-)

Střih je ve velikostech 34 – 50. Pro ty, které mají staženou novou verzi střihu na legíny (můžete stáhnout i ze starší objednávky, střih je aktualizován), přináším i verzi upgrade, kterou si jednoduše stávající střih upravíte. Úprava není složitá a nemusíte tak utrácet za nový střih, který vychází základem z původního.

Návod, jak střih upravit, najdete v popisu upgrade. Návod s fotkami, na co si dát pozor a jak ušít legíny s tímto sedlem, dostanete v PDF po zakoupení střihu nebo upgrade ke střihu.

Legíny jsou ve verzi do běžné gumy a do nápletu. Na fotografiích níže vidíte, že ty do nápletu rozhodně nejsou jen pro těhotné;-)

5. 5. 2020 byl střih doplněn o střihový díl kapsy.

Obsah návodu:

(řádky fungují jako proklik přímo na odstavec)

 

Střih

Rozměry a spotřeba

Materiál

Užitečné odkazy

Videonávod

Fotonávod

Střih:

Střih zakoupíte buď samostatně nebo s setu s běžnými legínami:

Máte-li běžnou verzi legín, stačí vám dokoupit upgrade sportovního sedla, dříve zakoupené střihy můžete také doplnit free upgradem na kapsu (nejnovější verze kapsu již obsahuje):

Upgrade: Kapsa k dámským legínám

Original price was: 19.00 Kč.Current price is: 0.00 Kč.

Rozměry a spotřeba:

Spotřeba na legíny ve verzi sportovní je 30 cm úplet na horní část, pokud šijete verzi klasik do gumy, a 40 cm, pokud šijete verzi do nápletu a chcete z jedné látky náplet i sedlo. A 90 cm na spodní část legín v délce ze střihu (vnitřní nohavice cca 79 cm). Pokud budete šít legíny delší, musíte úměrně přidat, pokud kratší (třeba 3/4), úměrně uberete (nejlepší je řídit se mírou vnitřní nohavice výsledných legín, kterou vezmete podle oblíbených legín a nebo změříte na postavě). Spotřeba na legíny z jedné látky je 1,2 m v délce ze střihu.

Vždy měřte!

Jak vybrat vhodnou velikost?

Materiál:

Na sportovní legíny je bezkonkurenční prémiový funkční úplet z Unuodesign. Šít můžete z jakéhokoliv úpletu s elastanem (bambusový, bavlněný, …).

Náplet dělám ze stejného materiálu jako jsou legíny, dovnitř buď nedávám nic a nebo 5 cm gumu, která se neohýbá (musí mít menší tažnost, nevhodná je galonová pruženka). Pokud používám 5 cm gumu do nápletu, dělám náplet nižší než je ve střihu.

Podrobněji jsme se na sportovní materiály zaměřily v tomto článku:

Z čeho šít sportovní oblečení aneb Funkční materiály

Užitečné odkazy:

Videonávod:

Na sportovní legíny videonávod prozatím nemáme, na ty klasické ho najdete zde:

Fotonávod:

Dámské legíny (střih a návod)

Při šití sedla si navíc dejte pozor, viz článek:

Nejčastější chyby: všívání sedla