Kurz šití s Caramillou od úplných základů, jednoduchých projektů, až po složitější díla. Krok za krokem spolu projdeme, jak se naučit šít a mít z šití zejména radost a dobrý pocit.

Důležité podmínky jsou jen tři: Nebát se, mít chuť tvořit a zůstat s námi. My s vámi zůstaneme určitě!

Chtěli byste si pořídit stroj a začít šít všechny ty krásné oblečky pro děti nebo i pro sebe, ale nedokážete se rozhodnout, jaký stroj pořídit, ani nemáte odvahu se rovnou pustit do nějakého náročnějšího projektu?

Dostali jste stroj pod stromeček a teď nevíte, odkud začít?

Máte šicí stroj po mamince/babičce, ale nevíte, jestli se na něm vlastně ještě dá dneska, v době moderních elektronických šicích stojů, šít?

Nebo už něco málo umíte, ale bojíte se posunout k složitějším projektům?

Pojďte s námi, provedeme vás krok za krokem Školou šití s Caramillou.

Proč jsme se rozhodly pro již 2. běh Školy šití a jak se bude lišit?

V uplynulém roce jsme realizovaly první ročník Školy šití s Caramillou. Zájem byl enormní, a to tak, že nám to opravdu vyrazilo dech 🙂

A protože se ozývají přání, aby měla Škola šití další ročník pro ty, kdo nestihli ten první, rozhodly jsme se vyhlásit další běh pěkně od začátku.

Možná si říkáte, že je to přece zbytečné, když jsou všechny díly už zveřejněné a na stránkách dostupné. To jsme si říkaly taky 🙂 Ale jak se ukazuje, učebnici také dostanete hned na začátku školního roku, a přesto potřebujete učitele, který ji s Vámi projde, udává tempo, vyžaduje plnění úkolů, máte kolem sebe spolužáky, kteří si procházejí tím samým…

Pozvánka na školu šití č. 2:

Jak bude druhý ročník vypadat?

Takže jak bude druhý ročník Školy šití probíhat? Velmi podobně jako ten první – kdo si zakoupí poukaz (kredit na střihy), ten bude každý týden dostávat do mailu newsletter s aktuálním motivačním videem od Petry, odkazem na díl, který se ten týden bude probírat, a s nějakým příjemným bonusem (máme navázánu spolupráci s mnoha e-shopy s látkami a galanterií, čekají vás slevy, soutěže, etikety na oblečení a mnoho dalšího). Pokud máte facebook, můžete pak každý týden sledovat snažení ostatních účastníků ve vláknech s domácími úkoly. Díly školy šití se od těch z 1. běhu nebudou výrazně lišit, budeme se k nim vracet. Určitě něco nového přibude, již nyní máme zásobu novinek. Ty ale budou opět veřejně dostupné všem.

Informace ke kurzu

Jak bude kurz probíhat?

Každý týden nás bude čekat nějaké téma. Témata budeme probírat systematicky od základů šití po složitější vychytávky a záludnosti. Každé povídání bude doplněno fotografiemi, někdy i videem. Bude vás čekat velké množství článků, návodů, informací, fotografií, videí. Zpočátku budeme mluvit dost o teorii, ale nejpozději v 5. lekci se vrhneme na šití podle střihů.

Celkový počet dílů bude 20.

Obsah dílů je veřejně přístupný z 1. kurzu a můžete si je prohlédnout zde:

Škola šití

 

Díly budeme revidovat a doplňovat postupně o nové návody. Nebude již ale tolik nových jako vznikalo v 1. díle. Budou přibývat přirozeně i další střihy, ale ne všechny budeme šít v rámci Školy šití.

Těšíte se? My ano!!!

Kdy bude kurz probíhat?

Na první díl se můžete těšit v únoru, ZAČÍNÁME 3.2., přihlásit se můžete ale ještě i dodatečně. Dodatečně přihlášeným budou chodit vždy další díly od termínu přihlášení. Nebudeme jim ale posílat mejly zpětně. Díly školy šití budou vycházet veřejně na webových stránkách, nikdo tedy o obsah nepřijde. Končit bychom měli s koncem školního roku.

Cena kurzu

Kurz sám o sobě je ZDARMA! Jedinou Vaší investicí směrem ke Caramille bude zakoupení střihů, podle kterých budeme společně šít. Pokud budete chtít být aktivními účastníky Školy šití, zakoupíte si Poukázku do školy šití v hodnotě 1000 Kč. Ovšem velmi brzy se vám investice vrátí ve formě střihů. Poukázka bude formou elektronické peněženky, takže pokaždé, když budete přikupovat další střih, nebudete muset řešit platbu, jen zadáte kód své elektronické peněženky (jednoduše kliknutím v pokladně po přihlášení ke svému uživatelskému účtu) a střih budete mít natotata v mailu. Další výhodou zakoupení Školy šití je to, že budete mít odkaz na každý nový díl u sebe v mailu, takže Vám určitě nic neuteče!

(Možná, pokud s námi vydržíte až do konce, bude potřeba nějaké střihy přikoupit nad hodnotu oněch 1000 Kč, poukaz není předplacení všech střihů. Nechceme ale zase šponovat počáteční náklady do závratných výšin. Naopak, pokud budeme šít již podle střihů, které jste si koupily, budete moci kredit své peněženky ušetřit na později na koupi jiného střihu mimo Školu šití.)

Více o fungování kreditu na střihy najdete v tomto článku:

Dárkové poukazy / Virtuální peněženka / Kreditní systém

Kredit bude možné využít 1 rok od zakoupení Školy šití (pokud koupíte školu šití s předstihem před začátkem, tak bude platnost kreditu prodloužena až do 31. 1. 2021 – tedy 1. rok od začátku kurzu). Kredit je možné čerpat na jakékoliv PDF střihy v e-shopu Caramilla (nemusí být využity v kurzu).

Jaké budu mít výhody, když se zapíšu a předplatím si Školu šití s Caramillou (kredit elektronické peněženky na střihy v hodnotě 1000 Kč)?

  • nebudete muset řešit platbu za střihy, v košíku jen kliknete na kredit Školy šití a střih budete mít hned ve svém účtu 🙂
  • s každým novým dílem Školy šití vám přijde email, takže nic nezmeškáte 🙂
  • pro zapsané účastnice máme připravené různé benefity – především slevy do našich partnerských eshopů, ale také různé další překvapení v partnerských obchodech (soutěže, akce atp.).
  • budete mít možnost objednat si s výraznou slevou krásné etiketky, speciálně navržené pro Školu šití 🙂 Nebudete se tedy muset starat o grafiku, o návrh, komunikovat s výrobcem etikety, a to vše navíc s výraznou slevou na výsledné saténové „caramillí“ etikety
  • poradna a konzultace v rámci témat kurzu a společného šití – nenecháme vás ve štychu!

Etikety do švu pro kurzistky.

Etikety na plochu (shora našívací).

Kde kurz koupit?

Jdu do toho! Kde koupit poukaz?

Poukazy koupíte v eshopu. Je možné je zakoupit už nyní. Nechceme vůbec nic podsouvat Ježíškovi, ale třeba by to mohlo být ideální přání na vašem wish listu 😉

V e-shopu Caramilla:

Jak se zapsat k odběru e-mailů Školy šití?

Po zakoupení školy šití dostanete e-mailem odkaz na formulář k přihlášení mailové adresy „účastnice/účastníka kurzu“ – na tuto přihlášenou adresu budou chodit díly Školy šití. 

Pokud se na tento odkaz nepřihlásíte, nebudou vám e-maily chodit, je to velmi důležité!

Poznámka: pokud jste se zúčastnily už prvního běhu a chcete do toho jít s námi znovu (znovu si koupit Školu šití a mít možnost čerpat bonusy), nepůjde Vám zřejmě přihlásit přes formulář Vaši mailovou adresu – napište prosím na skolasiti@caramilla.cz, přesuneme Vás do druhého běhu ručně 🙂 

Lze poukaz darovat?

Ano, ale je potřeba správně vyplnit e-mail účastnice/účastníka kurzu na dvě místa, aby vše fungovalo, jak má:

  1. Formulář pro rozesílání Školy šití (obsah kurzu, pozdrav, slevové akce, soutěže) – odkaz přijde e-mailem po zaplacení v podobě odkazu. Zde zadáte adresu kurzistky/kurzisty.
  2. Kredit na střihy – přijde vám ve formě kódu, který bude spjat s e-mailem nakupujícího (v pokladně lze tuto vazbu zrušit a zadat e-mail obdarovaného, nicméně pro Školu šití tuto možnost nepoužívejte!). Kredit je po předání dárku (ne dříve, protože by se dárek provalil předem a přišli byste o překvapení) převést na adresu obdarovaného – na jeho e-mail, s tím vám rádi pomůžeme. Pište na petra@caramilla.cz kód Školy šití a kód kreditu.

Bude možné se přihlásit dodatečně?

Ano, bude! Jen už vám nebudeme doposílat na mail zmeškané díly. (Ale budete si je moct projít na stránkách, takže vlastně o nic nepřijdete.)

Bude něco navíc proti loňskému roku?

Velmi rády bychom těch 20 základních dílů doplnily o několik bonusů, které se loni nevešly. Tyto bonusy budou v některých dílech navíc k tomu, co je zpracováno od loňska, loňští účastníci tyto bonusy obdrží na mail samozřejmě také 🙂

Proč do toho jít s námi?

Pokud ještě váháte, třeba Vás přesvědčí slova našich loňských účastnic…

Lenka C.: (…) škola šití pro mě byla “kamarádka”, která přišla každý týden na kafe :-), odreagování od stereotypu na mateřské dovolené.

Lenka V.: (…) moc vám děkuji za celou školu šití. Přišla pro mě právě včas, když se mi narodil první syn. Díky vám se necítím jen na mateřské, ale mám směr, něco, co se můžu zase učit a co mi přináší radost a relax. A přináší to výsledky, které jsou vidět. 🙂 Klobouk dolů před šíří školy šití, díky všem článkům se mi začalo při šití více dařit. Jsou krásně přehledně zpracované, srozumitelné, mohu se k nim vracet. Stejně tak videa a fotonávody.

Lucie H: Na začátku jsem si říkala, že bych možná mohla zvládnout ten polštář, ale nic víc určitě ne.. a už mám troje legíny, čtvery sukně, dvoje ponožky, kalhotky,… a dnes se chystám na klokanku! Vůbec tomu nemůžu uvěřit. Manžel se mi zpočátku smál, protože první pokusy byly děsné, ale postupně jsem ho strhla natolik, že mi koupil na splátku drahý, ale zato nesmírně úžasný Pfaff a dokonce už sám taky něco zkusil ušít :)))

Monika K.: Díky škole jsem se opravdu snažila držet krok a díky tomu jsem s  e učila velmi rychle – normálně bych to odkládala, že se k tomu někdy dostanu, ale takhle jsem si na to prostě vyčlenila čas a šla do toho… důležitá byla ta podpora a taková sounáležitost, že v tom nejsem sama. Naučila jsem se hezky lemovat průkrčniky, jedna z největších met byla bunda a zip celkově a ještě mě čeká tílko a lemování na čtvrtiny, ale už se nebojím a moc se na to těším! Vždy jsem se těšila na každé pondělí, na milý pozdrav a novou dávku informací.

…a že je Škola šití vhodná i pro ty, kdo nejsou vyloženě začátečníci, píše i paní Šárka:

Šárka K.: Objevení vašich úžasných stránek mi poskytlo novou energii a chuť 
se  zlepšovat a zdokonalovat, bylo to pro mne i impulsem zakoupit 
overlock, o kterém jsem si do té doby myslela (chybně), že pro mé domácí 
tvoření není dost využitelný. Proto jsem se také nadchla do školy šití, 
přestože nejsem úplně začátečník. Jsem za to moc ráda, protože jsem se 
naučila spoustu nového, dychtivě jsem očekávala každý nový díl i každou 
novinku na vašich stránkách. Nejvíc si cením toho, jak hezky byla 
seřazena všechna témata, kolik informací  v nich bylo a objevila jsem 
tím i řadu článků, které mi do té doby zůstaly skryty. Průběžně se všemi 
díly stále procházím, vracím se  k těmto článkům a videím a myslím, že 
mi budou ještě dlouho poučením i inspirací.

Nejčastější dotazy:

Jaký je potřeba mít stroj?

– Na první díl vlastně klidně žádný, jen odhodlání nějaký si pořídit 🙂 První díl bude totiž obšírně o šicích strojích, takže pokud s výběrem váháte, klidně to nechte, až budete mít dostatek informací, a pak to společně rozsekneme. Určitě není potřeba mít na kurz nějaký speciální stroj, i obyčejný stroj bez strečových stehů postačí, ukážeme si jak na to. I když samozřejmě kvalita šití pak na stroji závisí. Overlock není potřeba, ale časem se dostaneme i k návodům speciálně pro šití na overlocku – pro ty, které ho máte nebo o něm uvažujete.

Bude to i pro úplné začátečníky? Bude to i pro mírně pokročilé?

– Ano, kurz bude od úplných základů, takže i pro úplné začátečníky. Ale i mírně pokročilým, kteří zatím šijí stylem pokus-omyl, přinese mnoho zajímavých poznatků.

Bude se šít jen podle dětských střihů? Co my, kdo děti nemáme, nebo už je máme odrostlé, můžeme se zúčastnit?

– Budeme se snažit, aby byla vždy varianta jak pro ty, co šijí na děti, tak pro ty, kdo šijí dospělácké oblečení a dětské oblečky by neupotřebili. Zatím nevíme, jestli to půjde vždy, ale pokud by bylo šití pouze podle dětského střihu, nikdo vás nenutí střih kupovat, techniky šití si budete moct vyzkoušet na nějakých zbytečcích, a kredit pak můžete využít jinak.

Můžu kredit v elektronické peněžence využít i na jiné střihy, které nebudou předmětem lekce Školy šití? Můžu kredit využít už teď, před začátkem kurzu (před 3.2.)?

– Ano, kredit je Vám k využítí zcela podle Vašich představ a můžete to začít využívat hned.

Kdy budou probíhat lekce? Je potřeba být v ten čas u počítače?

– Každý nový díl bude vycházet v pondělí dopoledne, ale nepůjde o online vysílání! Lekce budou mít podobu článků a videí tak, jak je od Caramilly znáte, jen půjdou systematicky za sebou. Budete mít tedy celý týden na to se k nové lekci dostat, její obsah vstřebat a případně podle návodu si vyzkoušet nějaké to společné šití. K lekci se pak budete moct kdykoliv později vrátit.

Kolik kurz zabere času? Co když některý týden nebudu stíhat?

– Obecně nelze říct, jak bude aktivní účast časově náročná, každý vstřebáváme nové informace jinak rychle, to stejné s praktickým učením se něčeho nového na stroji. V tom je ale formát naší Školy šití jedinečný – nemusíte se bát, pokud potřebujete času víc. Dokonce pokud nebudete stíhat za celý týden, jednoduše můžete být o několik dílů pozadu a lekce číst podle svého tempa.

Takto pojala kurz jedna zákaznice, čistě dobrovolně si dělala své zápisky.

Jak bude fungovat “kredit”?

Informace o fungování dárkových poukazů:

Dárkové poukazy / Virtuální peněženka / Kreditní systém

Kredit je spjat s e-mailem. Pokud je registrovaný, najde ho uživatel v profilu. Pokud bude Škola šití koupena jako dárek a nezadáte v pokladně e-mail obdarovaného (tím by se provalilo překvapení, protože by mu přišel e-mail), tak je třeba před začátkem školy šití změnit e-mail kreditu. Kredit lze uplatnit pouze z jednoho e-mailu. Pro změnu napište číslo kódu a mejl, na který má být kredit změněn na petra@caramilla.cz.

 

Máte další dotazy?

skolasiti@caramilla.cz

Na setkání se těší Petra Caramilla a Martina

Fotografie etiket, na které se můžete těšit:

Etiket budeme nechávat vyrábět velké množství, toto jsou jen ukázky.