Kurz šití s Caramillou od úplných základů, jednoduchých projektů, až po složitější díla. Krok za krokem spolu projdeme, jak se naučit šít a mít z šití zejména radost a dobrý pocit.

Důležité podmínky jsou jen tři: Nebát se, mít chuť tvořit a zůstat s námi. My s vámi zůstaneme určitě!

Chtěli byste si pořídit stroj a začít šít všechny ty krásné oblečky pro děti nebo i pro sebe, ale nedokážete se rozhodnout, jaký stroj pořídit, ani nemáte odvahu se rovnou pustit do nějakého náročnějšího projektu?

Dostali jste stroj pod stromeček a teď nevíte, odkud začít?

Máte šicí stroj po mamince/babičce, ale nevíte, jestli se na něm vlastně ještě dá dneska, v době moderních elektronických šicích stojů, šít?

Nebo už něco málo umíte, ale bojíte se posunout k složitějším projektům?

Pojďte s námi, provedeme vás krok za krokem Školou šití s Caramillou.

 

Jak bude kurz probíhat?

Každý týden vám přineseme nějaké povídání o jednom tématu. Témata budeme probírat systematicky od základů šití po složitější vychytávky a záludnosti. Každé povídání bude doplněno fotografiemi, někdy i videem. Budeme hodně využívat starší články a videa, která jsou na stránkách už k dispozici (ale někdy přes množství materiálu zapadnou), ale čeká vás i řada úplně nových článků, fotonávodů i videí! Zpočátku budeme mluvit dost o teorii, ale nejpozději v 5. lekci se vrhneme na šití podle střihů.

Celkový počet dílů ještě není pevně stanoven, ale předpokládáme, že minimálně do letních prázdnin se budeme potkávat.

Těšíte se? My ano!!!

Kdy začínáme?

Na první díl se můžete těšit 11. února, přihlásit se můžete ale ještě i dodatečně.

Cena kurzu

Kurz sám o sobě je ZDARMA! Jedinou Vaší investicí směrem ke Caramille bude zakoupení střihů, podle kterých budeme společně šít. Pokud budete chtít být aktivními účastníky Školy šití, zakoupíte si Poukázku do školy šití v hodnotě 1000 Kč. Ovšem velmi brzy se vám investice vrátí ve formě střihů. Poukázka bude formou elektronické peněženky, takže pokaždé, když budete přikupovat další střih, nebudete muset řešit platbu, jen zadáte kód své elektronické peněženky a střih budete mít natotata v mailu. Další výhodou zakoupení elektronické poukázky je to, že budete mít odkaz na každý nový díl u sebe v mailu, takže Vám určitě nic neuteče!

(Možná, pokud s námi vydržíte až do konce, bude potřeba nějaké střihy přikoupit nad hodnotu oněch 1000 Kč, poukaz není předplacení všech střihů. Nechceme ale zase šponovat počáteční náklady do závratných výšin. Naopak, pokud budeme šít již podle střihů, které jste si koupily, budete moci kredit své peněženky ušetřit na později na koupi jiného střihu mimo Školu šití.)

Více o fungování elektronické peněženky:

Nové ještě lepší dárkové poukazy a virtuální peněženka

Pokud si nejste jisté, že bude Škola šití pro Vás to pravé, nemusíte se zavazovat žádnou investicí, můžete jednotlivé díly Školy šití sledovat na stránkách Caramilla.cz a střihy, podle kterých budeme šít, dokupovat po jednom. Jednotlivé díly budou na stránkách zveřejněny zdarma pro všechny. Benefity budou jen pro účastnice kurzu.

Zároveň pokud byste si Poukázku zakoupily a poté zjistily, že radši peníze v elektronické peněžence využijete na některé z dalších střihů, které má Caramilla v nabídce, nic vám nebrání svůj kredit využít takto!

Jaké budu mít výhody, když se zapíšu a předplatím si Školu šití s Caramillou (kredit elektronické peněženky na střihy v hodnotě 1000 Kč)?

  • nebudete muset řešit platbu za střihy, vždy jen zadáte kód své poukázky a střih budete mít hned ve svém účtu 🙂
  • s každým novým dílem Školy šití vám přijde email, takže nic nezmeškáte 🙂
  • pro zapsané účastnice máme připravené různé benefity – především slevy do našich oblíbených eshopů, ale také různé další překvapení v partnerských obchodech.
  • budete mít možnost objednat si s výraznou slevou krásné etiketky, speciálně navržené pro Školu šití 🙂 Nebudete se tedy muset starat o grafiku, o návrh, komunikovat s výrobcem etikety, a to vše navíc s výraznou slevou na výsledné saténové “caramillí” etikety
  • poradna a konzultace v rámci témat kurzu a společného šití – nenecháme vás ve štychu!

Platnost kreditu na nákup střihů: 1 rok od koupě

Etikety na oblečení

Jak se zapsat? Lze poukaz darovat?

Zapíšete se zakoupením Poukázky na školu šití. V poukázce budete mít odkaz, který zkopírujete nebo přepíšete do adresního řádku svého prohlížeče, a tam najdete formulář k přihlášení své mailové adresy, na kterou vám budou chodit díly Školy šití. Pokud budete tedy Poukázku kupovat jako dárek, jednoduše se přihlásí svojí mailovou adresou ten, komu bude poukázka určena.

Kde kurz koupit?

V e-shopu Caramilla:

Škola šití s Caramillou

Bude možné se přihlásit dodatečně?

Ano, bude! Jen už vám nebudeme doposílat na mail zmeškané díly. (Ale budete si je moct projít na stránkách, takže vlastně o nic nepřijdete.)

Nejčastější dotazy:

Jaký je potřeba mít stroj?

– Na první díl vlastně klidně žádný, jen odhodlání nějaký si pořídit 🙂 První díl bude totiž obšírně o šicích strojích, takže pokud s výběrem váháte, klidně to nechte, až budete mít dostatek informací, a pak to společně rozsekneme. Určitě není potřeba mít na kurz nějaký speciální stroj, i obyčejný stroj bez strečových stehů postačí, ukážeme si jak na to. I když samozřejmě kvalita šití pak na stroji závisí. Overlock není potřeba, ale časem se dostaneme i k návodům speciálně pro šití na overlocku – pro ty, které ho máte nebo o něm uvažujete.

Bude to i pro úplné začátečníky? Bude to i pro mírně pokročilé?

– Ano, kurz bude od úplných základů, takže i pro úplné začátečníky. Ale i mírně pokročilým, kteří zatím šijí stylem pokus-omyl, přinese mnoho zajímavých poznatků.

Bude se šít jen podle dětských střihů? Co my, kdo děti nemáme, nebo už je máme odrostlé, můžeme se zúčastnit?

– Budeme se snažit, aby byla vždy varianta jak pro ty, co šijí na děti, tak pro ty, kdo šijí dospělácké oblečení a dětské oblečky by neupotřebili. Zatím nevíme, jestli to půjde vždy, ale pokud by bylo šití pouze podle dětského střihu, nikdo vás nenutí střih kupovat, techniky šití si budete moct vyzkoušet na nějakých zbytečcích, a kredit pak můžete využít jinak.

Můžu kredit v elektronické peněžence využít i na jiné střihy, které nebudou předmětem lekce Školy šití? Můžu kredit využít už teď, před začátkem kurzu (před 11.2.)?

– Ano, kredit je Vám k využítí zcela podle Vašich představ a můžete to začít využívat hned.

Kdy budou probíhat lekce? Je potřeba být v ten čas u počítače?

– Každý nový díl bude vycházet v pondělí dopoledne, ale nepůjde o online vysílání! Lekce budou mít podobu článků a videí tak, jak je od Caramilly znáte, jen půjdou systematicky za sebou. Budete mít tedy celý týden na to se k nové lekci dostat, její obsah vstřebat a případně podle návodu si vyzkoušet nějaké to společné šití. K lekci se pak budete moct kdykoliv později vrátit.

Kolik kurz zabere času? Co když některý týden nebudu stíhat?

– Obecně nelze říct, jak bude aktivní účast časově náročná, každý vstřebáváme nové informace jinak rychle, to stejné s praktickým učením se něčeho nového na stroji. V tom je ale formát naší Školy šití jedinečný – nemusíte se bát, pokud potřebujete času víc. Dokonce pokud nebudete stíhat za celý týden, jednoduše můžete být o několik dílů pozadu a lekce číst podle svého tempa.

Máte další dotazy?

skolasiti@caramilla.cz

Na setkání se těší Petra Caramilla a Martina