Opět je tu pondělí a opět je tu nový díl! Minule jsme se prokousali tématem sukní, dnes to bude téma legín. Jak zakončit pas (do nápletu nebo do gumy) víme už od minula, dneska si povíme ještě něco o zakončování nohavic (nebo rukávů, pro ty platí v podstatě to stejné). Zároveň začneme zlehka i s úpravami střihů – za cenu jednoho střihu pak máte 3-4 varianty, pokud zvládnete zcela jednoduchou úpravu. Další způsob, jak znásobit užitek ze zakoupených střihů, je střihy kombinovat – dnes si ukážeme, jak udělat sukýnku s všitými legínkami – pro akční slečny i dámy nepostradatelnou věc, pokud chtějí i při sportu vypadat elegantně 🙂
Obsah dílu
Zkracování rukávů a nohavic ve střihu
Zkracování rukávů a nohavic:
Máte střih na dlouhý rukáv a chcete krátký? Máte střih na legíny a chcete tříčtvrťáky? Není nic jednoduššího než si střih upravit podle svých preferencí. Více najdete v tomto novém článku:
Zakončování rukávů a nohavic:
Suknička se všitými legínkami:
Sukničku jsme šili už v předchozím díle, tak co střihy nakombinovat? Ve fotonávodu vám ukážeme, jak na to. Sukýnka se všitými legínkami se hodí všem aktivním holčičkách, které i na hřišti chtějí dělat parádu 🙂
Vlastní práce – legíny:
Dětské legíny užší 92 – 170
69.00 KčDětské legíny širší 92 – 170
69.00 Kč
V jednom z následujících dílů budeme šít oděv se sportovním sedlem. Pokud už teď víte, že budete šít právě dívčí legíny se sportovním sedlem, doporučujeme už nyní koupit tuto verzi, protože podle ní ušijete i legíny bez sedla. U dámského střihu to však neplatí!
Návod najdete zde:
Při výběru látky se můžete inspirovat v souhrnné recenzi materiálů použitelných na legíny:
Pokud budete střih potřebovat upravit na svoji postavu, v tomto článku věnovaném vyloženě legínám se dozvíte, jak na to:
Příprava na příště:
Příště budeme šít “běžné” kalhoty – podle střihu na (nejen) softshellové kalhoty, ale jak už název napovídá, softshell není podmínka. Podle tohoto univerzálního střihu lze šít i z teplákoviny, micropeache a dalších materiálů. Budeme se totiž učit lemovat kapsičky a všívat kapesní váček.
Spotřebu materiálu zjistíte z tabulek:
Misa
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na střih k leginam.Koupila jsem si set legín klasických a sportovních. Střih mi v pořádku přišel, ale když si chci rozkliknout – Informace ke střihu na běžné leginy (spotřeba, materiál, doporučení), tak mi to napíše, že soubor nebyl nalezen. Mohu poprosit tedy o odkaz, kam se mohu kouknout? Legíny budu šít prvně, tak bych se ráda připravila a nevím, jestli je v informacích ke střihu něco navíc než v tomto článku:-) Děkuji Vám a přeji krásný den.Míša