Vítáme Vás již pošesté!

Venku to chvílemi vypadá na už jarně, a abychom vyšli (nebo spíš vyšly, tentokrát se pánům omlouváme) jarnímu počasí trochu vstříc, budeme dnes společně šít sukni do A. V teoretické části se tedy podíváme na vypracování jejích částí – zakončení do pasu a zakončení v délce. A povíme si něco o druzích gum neboli pruženek.

A jako vždy – moc děkujeme za fotografie úkolu z minulého dílu, čepičky byly všechny úžasné a přišlo fotografií strašně moc! V koláži je vidět jen zlomek!

 

Obsah dílu

(řádky fungují jako proklik přímo na odstavec)

Zakončování oděvu

     – zakončení v pase

     – zakončení v délce

Záševky

Vlastní práce – šití sukně

Příprava na příště

Zakončení oděvu:

Zakončení v pase

Na dnešní sukni budeme potřebovat znát hlavně všívání nápletu, ale když už se do tématu ponoříme, řekneme si i o dalších možnostech, v dalších týdnech se nám budou hodit!

Jak zakončit pas – náplet, guma, pevný pas

Do pasu dáváme většinou nějakou gumu neboli pruženku. O tom, která pruženka kam patří, jsme si připravily další článek:

Pruženky – druhy, použití

Zakončení v délce

Zakončení v délce nám může připadat zcela obligátní, vždyť mnoho z nás si stroj pořizovalo právě na “zkracování závěsů a nohavic”, ale i délky mají někdy svá specifika. Všechno jsme se snažily popsat v tomto článku:

Jak zakončit délku oděvu

Záševky:

V tomto článku si zase ukážeme, jak správně odšívat záševky:

Záševky

Vlastní práce – sukně:

Teorii bychom měli a můžeme se pustit do šití. Vybíráme střihy, které jsou ve variantách pro děti i dospělé, takže i dnes si můžete vybrat, jestli ušijete sukni sobě (či partnerce, pokud je zapojen nějaký muž:)), nebo nějaké malé slečně. Pro dospělé je možnost vybrat si mezi střihy na krátkou i dlouhou sukni.

Vybírat můžete mezi několika variantami.

Šaty sice budeme šít až později, nicméně malé upozornění: pokud budete chtít v budoucnu šít šaty s půlkolovou nebo kolovou sukní, můžete si rovnou koupit střih na šaty a z něj nyní použít sukni.

Vybráno? Zakoupeno, vytištěno? Můžeme se vrhnout do práce! A nezapomeňte se pak pochlubit, ať společně to jaro přivítáme!

Sukně do nápletu (Foto / video návod a střih)

Půlkolová sukně (střih a návod)

Příprava na příště:

Příště budeme šít legíny – dětské nebo dámské. Potřebovat budete hodně pružný úplet – buď bavlnu s elastanem, nebo nějaký z funkčních úpletů. Pozor jen na microfresh úplet, který není zdaleka tak pružný, jak se uvádí. Spotřeba se u legín rovná délce kalhot + cca 10 cm na lemy.

-12%
LEGINY uzsi92_170

104, 110, 116, 122, 128, 134, 140, 146, 152, 158, 164, 170, 92, 98

Dětské legíny užší 92 – 170

69.00 
-12%
teplaky_sirsi

104, 110, 116, 122, 128, 134, 140, 146, 152, 158, 164, 170, 92, 98

Dětské legíny širší 92 – 170

69.00 

V jednom z následujících dílů budeme šít oděv se sportovním sedlem. Pokud už teď víte, že budete šít právě dívčí legíny se sportovním sedlem, doporučujeme už nyní koupit tuto verzi, protože podle ní ušijete i legíny bez sedla. U dámského střihu to však neplatí!