Moc Vás všechny zdravíme v samém závěru velikonočního týdne! Doufáme, že jste si Velikonoce užili a prožili podle svého, ať už pro Vás mají rozměr křesťansky duchovní, jaro-oslavný, nebo jste jen využili několika volných dní k odpočinku a relaxu od běžného pracovního shonu, i to je potřeba 😉

Jak jsme prožily tyto svátky my, můžete nahlédnout v malých kolážích. A pak se podíváme na různé využití zbytků a zbytečků. Společně si ušijeme ponožky, ať je to naše jaro veselé!

Samozřejmě jako vždy děkujeme za fotky úžasných balonových sukýnek!

Obsah dílu

Velikonoce v Caramilla týmu

Využití zbytků

Vlastní práce

– ponožky

Příprava na příště

 

Velikonoce v Caramilla týmu

Dnešním dnem končí velikonoční svátky, podívejte se, jak jsme si je užily či „užily“ (v případě Petry, která od pátku do neděle řešila přesun webu) my. Martina zase v sobotu vyrazila na výlet do Loun, kde byla výstava Dům a zahrada a kde jste měli možnost potkat kromě našeho plakátu i úžasného pana Hoška z galanterie Čendulka.

Velikonoce u Petry
Velikonoce u Kristýny
Velikonoce u Martiny
Velikonoce u Jany

Reportáž: Výstava Dům a zahrada v Lounech, 20. 4. 2019

Protože jsme se v týmu nakonec shodly, že dávat návody na velikonoční dekorace na velikonoční pondělí je už pozdě, uveřejnily jsme už v týdnu „velikonoční speciál“ se dvěma jednoduchými návody. Moc nás potěšilo, že i tento speciál Vás inspiroval k tvoření, byť tentokrát zase trošku jinému, než jste na Caramille zvyklí. Moc a moc děkujeme za všechny fotky, přinesly nám krásnou jarní náladu!


Velikonoční speciál

Využití zbytků

Dnešní díl bude především o tom, co udělat se zbytky, které se nám vedle stroje určitě hromadí. Dobrá švadlenka totiž prostřihy nevyhazuje, ale pečlivě schovává, aby z nich pak vytvořila něco úžasně patchworkového. A kdo si až dodnes myslel, že patchwork a oblečení nejde dohromady, ten bude brzy vyveden z omylu!

Jak využít zbytky látek – inspirace a návody

Dalším novým článkem je návod na kanýrovou sukni, která může být sešita rovněž z mnoha kousíčků:

Jak ušít kanýrovou patchworkovou sukni / šaty

A pokud by někdo měl nedostatek vlastních prostřihů, může si připomenout, kde takové prostřihy levně sehnat:

Prostřihy – levný zdroj látek

Vlastní práce

Dneska si společně ušijeme něco, co zapadá do tématu „zpracování prostřihů“, a tím jsou jednoznačně ponožky! Zároveň je to jeden z velmi oblíbených Caramilla střihů. Většina lidí se nejprve bojí švů na ponožkách, ale kdo se odváží, většinou pak u jedněch ponožek neskončí 😉 Takže pojďte do toho s námi! Ať je jaro pěkně veselé a hravé!

Ponožky

Ponožky střih ve velikostech 19 – 46

Příprava na příště

V příštím díle budeme šít mikinu klokanku.

Spotřebu pro dětské velikosti zjistíte z této tabulky:

Spotřebu na dámskou mikinu zjistíte zde:

Doporučený materiál: teplákovina, velur, bambusový aksamit, coral flíz, minky, wellsoft, … všechny materiály vhodné na mikiny. Myslím si, že podle střihu by bylo možné ušít i lehkou letní bundu (ne na tlustý svetr) z šusťáku, plátna, micropeach, ale nemám ověřeno… Je ale potřeba dávat pozor při šití z nepružných materiálů, aby se dala protáhnout hlava průkrčníkem!