Některé z nás šitím relaxují a už nemají ani koho mnohdy obšívat. Některé z nás mají ze šití ještě mnohem větší radost, když vědí, že ušitá věc udělá na druhé straně někomu, kdo neprožívá lehké životní období, velkou radost, nebo je prostě jen užitečná. Do začátku prosince se můžete zapojit do šití, pletení nebo i háčkování pokrývek hlavy pro onkologicky nemocné dětské pacienty ve FN Motol.

Sbírka se týká: šitých/pletených/háčkovaných čepiček (kloboučků, kšiltovek) pro onkologicky nemocné děti z FN Motol.

Čepičky/klobouky/kšiltovky jsou potřeba pro všechny věkové kategorie, od novorozenců až po náctileté, vzorům se meze nekladou.

Čepičky v nemocnici nezůstávají, děti si je odnáší s sebou domů – tudíž každá čepička se počítá.

Požadavky

Přírodní materiály, příměs elastanu nevadí (např. bavlněné plátno, bavlněný úplet, bambusový úplet, merino vlna, len). U pletených čepiček je v pořádku i akryl (dle zkušeností). Velikosti netřeba uvádět.

Pro nejmenší děti doporučujeme využít materiály s atestem pro děti do tří let.

Čepičky mohou být jednoduché i dvojité – jsou darovány během celého roku.

Termín a kontakt

Čepičky je možno zaslat na adresu Lenky, která sbírku pořádá, případně se s ní můžete domluvit na předání v Praze (nejlépe Náměstí Míru):

Lenka Majerová
Čapkova 1625
Roztoky u Prahy, 252 63

majerovalenka@email.cz

Sbírku by Lenka chtěla ukončit k 10. 12. a čepičky do Motola následně odvézt.

Něco málo o Lence, která sbírku pořádá:

Jsem mamina 3 dětí, momentálně na MD s nejmladším, 1,5 letým raráškem. Původně jsem vyučená zdravotní sestra, ale jsem moc velká cíťa a „musela“ jsem přejít na kancelářskou práci. I když již nejsem v nemocnici, ráda pomáhám a myšlenku této akce mi vnukla paní Lenka Šťastná, která tuto sbírku pořádá již třetím rokem pro FN Brno (konec její sbírky je 30. 11.).

Vím, že je tady obrovská spousta hodných duší s velkým srdcem, a proto předem děkuji všem, kteří se do akce zapojí.

S přátelským pozdravem Lenka Majerová

Ukázky čepiček šitých v rámci sbírky.