Tahle taška na kolečkách je opravdu “Caramillí”, a proto jsme s Jasmínkou rády přijaly nabídku ji otestovat a recenzovat.

Design tašky je vskutku originální, proto si i Jasmínka tašku moc přála recenzovat a vyzkoušet. Nicméně řádily s ní u nás všechny děti. Taška přežila, tzn. bod číslo jedna – fakt něco vydrží!

Taška se nám moc líbila, jak Jasmínce, tak mě, určitě ji budeme používat.

Taška byla stvořena pro účely potřeb školáků, aby netahali těžké tašky na zádech. Záměrně nemá popruhy, aby děti tašku nenosily, ale vozily po kolečkách.

Ke školním účelům se pro Jasmínku taška u nás nehodí,  možná je ještě moc malá (3. třída), ale zejména chodí do školy, kde nenosí domů učebnice, má 3 tenké sešity, desky s týdenním plánem, notýsek na zapisování domácích úkolů…. takže největší položkou naší tašky je svačina. Není tedy nutné řešit váhu tašky a to, že by si snad ničila záda. Tašku má lehounkou, i když v ní má svačinu, převlečení a boty na cvičení.

Navíc dojíždí školním mikrobusem, který staví 5 minut od domu a je na prostor maličký, s kufrem by tam cestovat ani nemohla.

Nicméně pro starší děti, nebo ty, které musí do školy pěšky nějaký kousek, by to mohlo být příjemné ulehčení.

Taška může najít využití pro cestovní účely (rozměry tašky vč. koleček a zasunuté rukojeti: 52 x 32,5 x 21 cm) – ideální do kabiny letadla.

Váha tašky je 3 kg, což je na takovou tašku přiměřená váha, ale plná je celkem dost těžká na to, že si neumím představit, že ji dítě nebude muset nikdy zvednout…

Já budu tašku využívat jako fotokufr (dočtete se na konci recenze).

Tašku můžete koupit zde: http://www.nikidomroller.cz

Recenze v bodech:

Co se nám líbilo:

+ Kvalitní zpracování, něco vydrží! Kvalitní látky, polstrování i zipy.

+ Velká kola, která pojedou dobře i v terénu a městských nerovnostech.

+ Praktické pružné kapsy se síťovinou (jsou přehledné a přizpůsobí se obsahu).

+ Termotaška na svačinu.

+ Taška je prostorná.

+ Rukojeť je skvěle výškově stavitelná a do ruky pohodlná, taška může sloužit v rodině od malých dětí po dospělé.

+ Skvělá pro cestování, do kabiny letadla. Skvěle se hodí i jako fotokufr.

+ Tašku si děti mohou dozdobit a design měnit dokoupenými odznáčky a samolepkami. Je to pro děti kreativní a zábavné. Na druhou stranu, naše Rozárka Jasmíně hned odznáčky vycvakala a vyčorovala… ale taška není určena pro 2 leté děti, nicméně pozor na sourozence! 🙂

+ Taška drží dobře v pozici “zaparkovaná”.

Co podle mého názoru není ideální:

– Váha tašky je 3 kg, což je celkem dost. Myslím si, že dítě bude tak jako tak muset někdy tašku poponést v ruce… Nicméně taška na kolečkách v tomto provedení asi nemůže vážit méně, to by pak nic nevydržela.

– Při plnění v pozici položené na zemi se poklop zavírá a musí se jednou rukou přidržovat.

– Má jen dvě komory a dvě pružné kapsy na předměty jiné než svačina, pro mne na školní tašku málo.

– Při jízdě jsou kolečka samozřejmě slyšet (jsou plastová, ne pogumovaná), může možná někomu pro účely pohybu ve škole vadit… ale toto jsme nezkoušeli, v naší škole, kde nikdy není hrobové ticho, by to určitě nevadilo.

– Taška je určena pro tlačení vpředu oběma rukama, při tahání za sebou jednou rukou nerovnoměrně, není taška pro fyziologii dítěte ideální. Otázka, zda taška bude správě vždy používána.

– Kolečka, pokud jezdí v každém terénu a počasí (bahno, břečka, sníh), zůstávají špinavá a je třeba tašku před vstupem do interiéru (třída, domov) otřít a očistit. Otázka, kdo z dětí toto bude poctivě dělat (?)

– Neskladnost tašky, kdyby ji mělo ve třídě více dětí.

– Do schodů to nemusí být úplně rychlé, praktické, (a bezpečené?) navíc pokud se má taška tlačit před sebou (?).

– Samolepky se možná budou postupně odlepovat…

Recenze byla doplněna o postřehy uživatelek i z jiných zemí mimo ČR, kde jsou s těmito taškami větší zkušenosti. Níže citace jednoho z nich.

“U nás v Belgii byly aktovky na kolečkách hodně rozšířené, ale čím dál více škol je zakazuje. Prý s nimi bylo hodně úrazů, je problematické s nimi chodit do schodů, žáci si je do schodů musí nosit a je to tedy zase těžší než klasický batoh. Problematické je i chození ve dvojicích v zástupu, pokud s sebou každý táhne kufírek. Plus ten hluk a některé školy ještě poukazují, že je to nehygienické, protože se kolečka a spodek tašky vymáchá na chodníku v kdoví v čem.”

Markéta, Belgie

Videorecenze:

 

Tašku si dítě může dozdobit odznáčky.

Kola tašky jsou opravdu příjemně velká, dobře se s nimi tedy jezdí po každém povrchu.

Na kola se prodávají též samolepky, které je možno na kolečka nalepit.

Otázku mám nad výdrží samolepek, zvlášť, když si vezmeme, že taška asi neunikne dešti, blátu… přijde mi, že na kolečkách moc dobře nedrží, po chvíli se nám udělaly varhánky. Samolepka se jakoby sama odlepovala. Nicméně jsem kolečko před aplikací nějak neodmašťovala lihem… nevím, zda by pomohlo… toto ještě testujeme.

Taška má dvě komory.

Uvnitř první komory jsou dvě síťované kapsy na gumu. Přizpůsobí se tak obsahu a jsou přehledné, je do nich vidět. Mě nicméně chybí ještě menší kapsičky, mám ráda členitější prostor. U školní tašky bych také uvítala nějaký typicky školní rozměr typu “malý sešit”, kam dáváme třeba omluvné listy, notýsek na úkoly… někdo možná žákajdu, to my nemáme.

Velkou výhodou tašky je termokapsa. Skvělý nápad. Můžete do něj dát pití a nebo svačinu, u které není žádoucí, aby se rychle ohřála. Jak funguje v teplech jsme bohužel ale nevyzkoušely. Je celkem tenká. Ale líbí se mi už ten fakt, že má taška oddělenou kapsu přímo už na svačiny.

Vnitřní prostor velké komory se dá ještě rozepnout zipem, jak to známe z cestovních kufrů.

Hlavní velká komora má takto velký prostor pro učebnice a sešity. V naší škole učebnice nemáme, takže jsme to zaplnily knihami. Prostor je vcelku velký. Já osobně mám radši členitější prostory, ale dcera nosí všechno učení v jedné komoře, ač má ve školní tašce možnost více členit. Takže asi, jak komu to vyhovuje.

Opět hluboká a úzká kapsa ze síťoviny, která je elastická.

 

Zipy jsou velmi masivní a je to část tašky, které opravdu velmi věřím:) Určitě vydrží zátěž, nicméně jsou celkem ztuha zapínat. Taška má celkem tuhé polstrování, což je dobře, že je bytelná a hezky drží tvar, ale za zipy se musí trochu zabrat, uvidíte na videu.

Taška je velmi pevná, což má svá plus i mínus. Když ji položíte takto na zem a snažíte se do ní nandat obsah, tak se víko neustále zavírá a padá zpět. Což mě rozčilovalo. Nejlépe se plní tak, když stojí na kolečkách a plníte shora. Ale to zase není tak stabilní. Takže bych řekla, že se musí prostě plnit jednou rukou. Více uvidíte ve videu.

 

Rukojeť je velmi příjemná a výškově nastavitelná, u nás tašku testovala jak malá 2 letá Rozárka na nejmenší stupeň, tak Jasmínka se 134 cm výšky, tak já. I na mě je velmi dobře vysoká a jízda s ní je příjemná.

Zarážky polohování výšky jsou takové “čudlíky”, co zapadají do otvorů.

 

 

Taška naprosto bez problémů jezdí i v terénu. Za to velké plus!

 

 

Tašku díky vlastnostem lze využít jako skvělý fotokufr. Jen musíte objektivy dávat v polstrovaných obalech. Takto tašku na větší akce určitě využiji.

Výhoda je, že objektivy vezete na kolech, nemusíte to vláčet na rameni, taška je tak pohodlná. Kdo více fotí ví, že více objektivů už na zádech není příjemná záležitost, natož pak s taškou manipulovat, měnit objektivy a mít tašku jen na 1 rameni. Toto je skvělé řešení pro akce. Na tůru bych si ji samozřejmě nevzala.

 

Na rukojeť navléknete i běžnou fototašku (toto je moje oblíbená Peak Design), kterou můžete pak na akci hodit na rameno a mít více po ruce.

Taška je dost vysoká i pro mne (173 cm).

Taška na kolečkách ve vzpřímené poloze drží dobře.