Rádi nosíte merino oblečení, ať už do šátku nebo na sport, ale zdá se vám cena vysoká a váháte s koupí? Nemám to jinak. Dnes bych se s vámi ráda podělila o dojmy z oblečení z merina od české firmy Crawler.

Myslím, že všechny my tvůrkyně máme jednu vlastnost společnou: občas si dopřejeme rády něco do dokonalosti vymazlené od ostatních “kolegyň”.

Na začátek budu upřímná a osobní. Evu, zakladatelku značky Crawler, znám už mnoho let. Od doby, kdy jsme obě začínaly šít. Na své první děti. Eva začínala šitím plenek pro své děti, pak se pustila do další tvorby a tenkrát si pamatuji svoji větu “Evo, ty jsi talent, měla by sis založit firmu”. Tenkrát se to netýkalo merina, ale talent k pečlivosti a vkus, to se prostě pozná:-) Jsem moc ráda, že má slova byla prorocká a Eva má firmu, na kterou já osobně bych vlastně neměla odvahu a rozhodla jsem se se svou značkou Caramilla tou cestou nejít. Ona tu odvahu měla a jde jí to moc dobře.

Tvoří srdcem a snaží se o co největší kvalitu výrobků, od střihů přes materiály po zákaznický servis. Myslím, že díky Bohu takových tvůrců v Čechách dnes není málo, ale mají to velmi těžké. Protože kvalita materiálů i přístupu k zaměstnancům a kvalita zákaznického servisu je prostě drahá.

Merino je podle mě jedna z nejtěžších disciplín právě proto, že cena materiálu v dobré kvalitě je velmi vysoká a neustále roste, to potvrdí každý tvůrce, který z merina šije.

Rozhodla jsem se od Evy vyzkoušet set na léto. Důvod je naprosto jasný, chtěla jsem něco krásného, co by bylo barevné, veselé a z toho nejlepšího merina, jaké může být. Aby bylo tenké, ověřené, s “rukou do ohně”. A opravdu nelituji.

Jsem citlivá na kůži a víceméně mi vždy je merino mírně nepříjemné. Jsou lepší a horší zdroje, toto patří k tomu nejlepšímu, co jsem na sobě kdy měla. Ale nebudu zapírat, čekala jsem to 🙂

Co musím jako tvůrkyně ocenit, je kvalita zpracování. Merino je na šití velmi náročná disciplína, protože se hodně třepí, je citlivé na prošívání jehlou, zpracovat ho tak, aby bylo ušito dokonale, nikde se netřepilo, nepouštělo oka a vypadalo z líce i z rubu naprosto krásně, je kumšt. Rozhodně nečekejte kvalitu “homemade z Fleru”. Nemyslím to nějak zle, sama jsem tam začínala a prodávala a taky mé tvoření nebylo ze začátku dokonalé. Tohle ale není ten případ, výrobky Crawler dokonalé jsou.

Já jsem si tričko z protekce navrhla, aby bylo prostě Caramillí, Eva mi vyšla vstříc a šili tričko jen pro mě, musela jsem si počkat, ale kdo si počká… vysloveně na zakázku a vlastní návrh Crawler nešije, ale můžete si v rámci možností vybrat kombinaci z toho, co e-shop zrovna nabízí (barvu lemu, rukávů, tělíčka).

Pevně ale věřím, že tričko dle mého návrhu do nabídky jednou zařadí.

V nabídce je letní a zimní merino, z oblečení pak vše, na co si vzpomenete – trička, bodýčka, overálky, mikiny…

Pro Jakuba jsem chtěla overal do šátku, dostala jsem tedy k otestování úplně nový střih na overálek bez zipu. Nemám mu vůbec co vytknout, jsem celkem dost náročná na to, jak věci sedí.

Výhoda merina a střihů Crawler je, že jsou docela dost rostoucí. Merino totiž hodně pruží a natáhne se, takže overálek rozhodně vydrží celou sezonu.

 

Funkce merina je pořád stejná, nenasáká vlhkost, rychle schne, nesmrdí. Když se svléknete na výletě třeba na vrcholu, kde fouká, abyste nakojily, tak vy i dítě zůstáváte v suchu. Zkusila jsem do šátku opravdu už dost, ale merino prostě vede. To samé třeba do autosedačky. Osobně na výlety nosím merino v létě pořád, i když zrovna nejsem nosící maminka.

Výhodou merina, kterou jsem dále už mockrát ocenila, je to, že rychle schne. Jakub miluje vodu, jak uvidíte dole na fotkách a já děti víceméně v tomto moc neomezuji. Takže na výletě se šplouchal ve vodě, převlečení jsem měla, ale nebylo potřeba, merino bylo jen mírně vlhké, bylo teplo a za chvilku bylo zase suché… a mohl do korýtka znovu:-)

Recenzi na kojicí tričko najdete v tomto videu (načasováno přímo na téma merino):

Overálek nemá druky za krkem, takže odpadá zapínání. Přes hlavičku jde dobře, Jakub má normální hlavu. Testovali jsme velikost 74/80, kterou nosí a sedí skvěle. Je mu necelý rok a je normální výšky i konstituce na svůj věk.

Na co dát pozor:

O merino je třeba pečlivě dbát, prát ho šetrně a opatřit tak, aby jej nespotřebovali moli. Což je pro mě asi jediná slabina merina, někdy mi to “uteče” 😀

Druky je třeba otvírat opatrně.

Článek není placenou reklamou (takové nabídky různých firem, co si mě vygooglí a mají velmi výhodné nabídky na obsah mých článků totiž opakovaně odmítám:-). To, že o merinu od Crawler napíšu, jsem si vymyslela sama, protože mě velmi oslovilo svou kvalitou a moc ráda bych tuto českou tvorbu podpořila. Evu znám a mám k ní osobní přátelské vazby.

 

Fotili jsme na Farmě Blaník, našem oblíbeném místě. Za námi je Velký Blaník:)

Žlutá záda mě napadla až po odeslání prvního návrhu a to byl teda fakt super pecka nápad!:-)

 

I hrabičky nám ladily!

Overálek je dole dělený, je tam mnohem hezčí, jak je tam ten optický předěl. První jsem si říkala, proč zbytečný šev, ale nemohu se na to vynadívat:-)

Díky cedulce bude každý vědět, že oblékáte dítě do českého výrobku.

Merino nám nabarvili přímo k barvě očí! 🙂

Do šátku bych volila overálek dole na druky. Bez zipu, ten by mohl dělat “otisky” na bříšku.

 

Overálek nemá zapínání na ramínku, přes hlavičku jde dobře (Jakub má normální velikost hlavičky na svůj věk, ani malou ani velkou). Odpadá tak zapínání, které třeba Jakub fakt nemá rád. 

 

Pozor, sám stojí!

Ajaj… je to vratké ty nožičky…

 

 

Co si myslí o overálku Jakub? Zkuste vyčíst z grimas:))))