Časopis Raketa mnohým není vůbec třeba představovat, brousila jsem si na jeho objednání zuby již dlouho, tak jsem moc ráda, že se konečně povedlo.

Začnu negativně. Jestli mě někdy něco odradilo od koupě časopisu pro děti, byly to reklamy. Polovina časopisu, za který jsem zaplatila, byly jen a jen reklamy. Navíc na zboží, které jsem prostě dětem kupovat nechtěla, a proto jsem jim nechtěla vážně koupit časopis, který jim to zboží, které mě se pro děti nezdá vhodné, nabízel. Mám pochopení pro to, že z něčeho se zaplatit obsah musí. Ale prostě pro mě, co je moc, to je moc. Navíc mám za sebou kurz mediální výchovy, kde jsme se dětským časopisům (v době, kdy Raketa ještě nebyla:) dost dívali na zoubek. Takže za mě, kvalitní knížky, ale časopisy nikdy u nás doma nebyly.

To se ale poslední dobou změnilo. Kvalitních časopisů přibývá a Raketa mezi ně rozhodně patří. Naše děti jsou knihomolové, milují knížky, hodně často si čtou (nemáme televizi a počítač s pohádkami zapínám v krajní nouzi).

V Raketě obtěžující reklamy nenajdete, ale to samo o sobě není důvod k tomu si časopis předplatit.
Co tam tedy najdete?

Vkusné ilustrace, různorodý obsah. Je vzdělávací, motivační, výchovný, kreativní, vkusný a vtipný.

V časopise si každý najde to své: příběhy, pohádky, komiksy, křížovky, omalovánky, recepty, vzdělávací okénka, encyklopedii, krásné obrázky… vtipné obrázky…

Časopis u nás milují všechny děti a těší se na jeho každé nové číslo. Líbí se mi, že obsah je různorodý a zabaví opravdu od malých dětí po školáky. Ilustrace jsou různorodé, ale přesto působí časopis jednotným celkem. Posuďte samy.

Na dětské ilustrace jsem celkem náročná, ty z Rakety se mě líbí, nejsou kýčovité, ale nejsou ani moc umělecké, dětem se moc líbí. Spokojenost na obou stranách.

U nás se teda zabydlel!

Příběhostroj

Příběhostroj je knížka, která děti motivuje k tomu, aby si vymýšlely své vlastní příběhy. Ilustrace jsou opravdu vkusné, dětské, ale přesto nejsou kýčovité. Mě se líbí opravdu moc.

Obecně řekla bych, že ilustrace děti na Raketě opravdu milují snad ze všeho nejvíce.

Obsah knížky je spíš “na koukání” a na přemýšlení. Textu v ní mnoho není, protože to hlavní se má odehrávat na strašně dítěte, knížka je jen “nakopnutí”, motivace. Skvělá bude pro začínající čtenáře. Ne každé dítě se první týden ve škole rozečte a čte knížky s mnoha texty a sama z praxe vím, že je důležité, aby dítě mělo pocit, že čte svou velkou knihu sám. Knížka je “tlustá”, ale nedá moc práce ji “přečíst”, pro některé děti tohle je obrovská motivace.

Důležité je dodat, že ne každé dítě k tomu je. Ně každé dítě je kreativní a knížka mu sedne. Určitě bychom ke kreativitě děti vést měli. Knížku ocení všechny kreativní duše, které si rády prohlížejí obrázky, malují, vymýšlí příběhy, vystřihují. Myslím si, že naprostá většina děti si své v knížce najde.

U nás se o knížku děti v prvních dnech popraly:-) Naštěstí nás sklátila střevní viróza a postupně se doma vystřídalo vždy sólo jedno dítě, tak si ji hezky vystřídaly.