Určitě jste si už všimli, že se snažíme postupně přepracovávat starší střihy na aktuální standard střihů nejnovějších – typograficky sjednocujeme, doplňujeme střihy o schémata přídavků, perokresby a hlavně – VRSTVY!:-) Takovou změnu je ale samozřejmě snadné přehlédnout i pokud je o ní na Facebooku informováno a tím spíš, pokud není (sypu si popel na hlavu). Proto jsme se rozhodly pro zájemce vytvořit sdílenou tabulku, ve které najdete všechny střihy, které změnou již prošly:-)

Co vše se u střihů mění?

Hlavním důvodem k přepracování stávajícího střihu (pokud se nenajde nějaká chyba, kterou je třeba opravit) jsou samozřejmě právě vrstvy. Mít střih ve vrstvách je zkrátka neskonalá výhoda, proto se snažíme tohoto standardu postupně docílit u všech střihů.

Zároveň s vrstvami však každý aktualizovaný střih dostává celkově nový kabátek, který graficky odpovídá novým střihům – odpovídající popisky, perokresby s jednotlivými variantami, schéma přídavků na švy (v barevné verzi barevné) + černobílá schémata přímo v daných dílech. Také se snažíme sjednotit typy čar, někdy se tedy při přepracování starších střihů může stát, že se změní i typy čar jednotlivých velikostí.

Kde tedy seznam najdu?

Seznam střihů, které proměnou již prošly, najdete zde v této online tabulce…asi to není její konečná podoba, ráda bych přidala i popis toho co se ve střihu změnilo a kdy, ale to až postupně:-)