Konečně jsem po dlouhé době šila polodupačky a mohla jsem tak nafotit chybějící návod na mimikompletek.

Na šití jsou nejtěžší “ťapičky”, to se bez mučení přiznám, vždy, když to šiji, tak docela dlouho tápu, co, jak a kdy kam přišít, takže návod si píši i pro sebe:-D
Polodupačky nejradši šiji z bavlněného veluru. Lze šít i z bambusového aksamitu a nebo teplákoviny. Popř fleece a co vás jiného chlupatého napadne:)
Zde najdete nový návod na polodupačky:
Polodupačky nově lze koupit i ve velikosti 50 – 80:
Starý střih na kompletek:
Postup:
1. Vytiskněte střih a naneste na látku, bohužel na fotonávod jsem si vzpomněla až pozdě, takže tuto fázi vyfocenou nemám, příště:) Je třeba přední díl jednou, zadní díl jednou, mezinoží jednou a dva díly na ťapičky dvakrát.
1
2. Nejprve si doprostřed předního dílu našijeme “mezinoží”. Pak našijeme ťapičky na přední díl – ony půlkruhy do oněch jamek na předním díle dole:)
2
3. Nyní od špičky chodidla přišpendlíme a přišijeme plosky – oválky:) Našijí se dokola půlkruhů na předním díle + malé plošky, které jsou po stranách na predním díle než začne střih přecházet do vnitřní nohavice, která vede už plynule k rozkroku, nešlo mi to nějak triviálněji nafotit.
3
4. Takto to vypadá z druhé strany.
4
5. To samé zepředu:)
5
6. To samé z boku.
6
7. Nyní od středu špičky ťapičky našpendlíme zadní díl k přednímu tak, aby rozkrok seděl a vše vyšlo. Šití někdy není 100% přesné, tak je třeba to trochu přizpůsobit.
8. Když máme sešito, všijeme už jen náplet, dovnitř pro děti co jen leží nedávám gumu.
A je hotovo:)
10
11