Jak se lebedí v království látek? Přečtěte si fotoreportáž o setkání Petry a Petry.

Již dlouho v mé hlavě dřímal nápad udělat rozhovory s několika nadšenkyněmi do látek, které svou “posedlost” přenesly do obchodu s látkami. Tábor (sídlo Unuodesign) je od nás kousek a s Petrou se známe již dlouho, a tak slovo dalo slovo a minulou sobotu jsem si jela do Tábora odpočinout.

Odpočinek to byl ryze pracovní, což je také v pořádku pro mámu, co má “na hrbu” neustále 3 malé, v posledním čase často dokola nemocné, děti. Domů jsem přijela utahaná jako kotě, ale na děti jsem se vlastně už i trochu těšila.

Sklad je krásně prostorný a prosvětlený, všude jsou okna, žádná kobka. Ve skladu je  mnoho regálů s látkami, podle druhů a výrobce. Sklad je rozdělen na jednotlivé buňky – na jednom místě se stříhají jen úplety, na dalším jen wendy, jen softshell. Holčiny, které látky pro nás připravují, tak mají svůj okruh pěkně v malíku, každou látku pro nás přesně znají a vědí, kolik ji ještě také na skladu zbývá.

 

A teď – podívejte se na ty role, jak jsou tlusté. A jak jsou do výšky… Velký obdiv všem, kteří pro nás objednávky chystají, musí vždy roli sundat z regálu na stůl, odstřihnout a zase vrátit. Myslím, že tyhle holky nepotřebují doma naprosto žádné činky ani další cvičení.

Ponaučení pro nás? Hodně nakupovat, čím více toho nakoupíme, tím se role ztenčí a je lehčí, ale má to své velké mínus, až látka dojde, musí se načít nová, těžká role…:-D

 

Foto: Lukasz Piech

Petra je jeden z nejpracovitějších lidí, co znám. Pracuje ve dne, pracuje v noci. Má ve všem pořádek a snad všemu rozumí. Na cokoliv se jí zeptám, to má odpověď. Látky, stroje, ekonomické a právní záležitosti, grafiku, techniku, marketing a dokonce i bezpečnost práce, protipožární opatření. Je toho opravdu hodně, co na první pohled křehká majitelka velké firmy, musí znát. Nevěřícně jsem koukala a nechápala… a navíc úsměv, který se nikdy z tváře nevytratí…

Petra má hlavu plnou úžasných nápadů, které nestačíte chytat, natož chápat, že ona je stíhá realizovat. Sama nápadů mám také hodně, ale ta realizace, ta mi nějak pokulhává…

Jeden z petřiných opravdu skvostných nápadů, jsou aplikace. Pro ty, kteří neumí perfektně našít aplikaci na kalhoty nebo mikinu, ale i pro ty, kteří šetří čas jako třeba já:)

 

Potvrdila se známá pravda, že látky jsou v reálu úplně jinak mrkavé než na fotkách. Ve skladu jsem si vybrala několik vzorů, o které bych jinak pohledem na e-shopu vůbec nezavadila. Zejména mě šokovaly obyčejné úzké námořnické černo-bílé proužky, které už asi 3 měsíce sháním, ale marně. Tak tady je mají, celé 3 měsíce skladem na e-shopu. Ale podle fotky mi přišlo, že jsou proužky mnohem užší, než jsem potřebovala. Tak nejsou… To jen dokazuje další pravdu, jak důležité je, aby u fotek látek bylo vždy měřítko – u proužků ideálně směrem vertikálně. A pro nás, co nám to vše déle dochází, by bylo super i v názvu produktu uvést šířku proužků.

 

Úplety, které jsou skvělé do kombinace, třeba na rukávy a ideální na leginky, kraťásky…

 

Funkční tričkovina, aneb cool max.

Kočárkovina.

Nejprve mi Petra ukazovala látky a vzorník.

Foto: Lukasz Piech

A pak já Petře své výrobky a střihy.

Foto: Lukasz Piech

Ne, ne, nedám!:-)

Foto: Lukasz Piech

Foto: Lukasz Piech

 

Foto: Lukasz Piech

Tak a šup s tím do krabice a syslit:-)

 

Foto: Lukasz Piech
Těšit se můžete na rozhovor s Petrou a Petrou:-)
Foto: Lukasz Piech