Znáte to… někdy se stane, že střih potřebujeme mít opravdu hned k dispozici. Potřebujeme dárek nebo na druhý den něco pro děti do školky, nebo zrovna máme 3 hodinky času na šití a chybí už jen střih… Jenže převod v bance trvá 48 hodin pracovního dne, a když uděláme chybu, je to ještě déle, protože to musí Caramilla ručně sama opravit v systému.

Naprosto ideální je platba přes platební bránu. Výhoda je, že pokud platíte platební kartou a nebo tzv. rychlým převodem (bankovní tlačítka – mají jen některé banky), tak máte střih IHNED. Navíc nemusíte nikde nic vyplňovat a nemůžete udělat chybu! Variabilní symbol, částku a číslo účtu za vás vyplní systém.

Protože GoPay je pro některé stále ještě tajemná záhada a bojí se platební bránu používat, natočila jsem návod krok za krokem. Někdy po vás může brána ještě vyžadovat kód SMS, který zadáte do kolonky k tomu určené při platebním procesu.

Videonávod:

Informace o lhůtách:

Platba přes GoPay je bezpečná a především rychlá – po zaplacení byste měli mít střih v mailu během minuty, a to pokud máte jednu z bank v tabulce níže.

Další banky s GoPay také spolupracují, ale negarantují potvrzení tak rychle (trvá to 1-24 h, jen výjimečně až 3 dny).

Více o podmínkách jednotlivých bank zde.

Stále se setkáváme s tím, že si někdo myslí, že přes GoPay platit nemůže, nebo že to neumí. Ukážeme si tedy, že až na skutečné výjimky (kdy sami nemáte přístup k internetovému bankovnictví) takto může platit skutečně každý a vůbec to není složitější než platba přes účet. Naopak, u většiny bank (těch v tabulce výše) je to mnohem pohodlnější, protože v internetovém bankovnictví pouze potvrdíte předvyplněné údaje a nemůže se vám tam stát, že se přepíšete v čísle účtu, zapomenete vyplnit variabilní symbol, nebo musíte ručně přepočítávat částku do cizí měny.

Fotonávod:

Tak tedy, v pokladně vyberete jako způsob platby GoPay, v podvýběru Bankovní převody, odškrtnete souhlas s obchodními podmínkami a dáte Objednat.

 

Vyberete svoji banku a stiskem tlačítka se přesunete do internetového bankovnictví.

Rovnou vás to přesměruje na přihlášení do bankovnictví, kde zadáte své přístupové údaje.

A ocitnete se ve svém bankovnictví (může mít jiný vzhled než klasické, třeba mBank má pro transfery vzhled jako před 10 lety, ale toho se nelekejte). Jak vidíte, všechny údaje k platbě jsou předvyplněny pro tuto jednu konkrétní platbu, vy jen zmáčknete, že chcete pokračovat (nebo něco podobného, co bude mít vaše bankovnictví) a platba se odešle.

A JE TO! PLATBA JE PROVEDENA, SPÁROVÁNA A MŮŽETE SE JÍT PODÍVAT DO SVÉHO MAILU, PROTOŽE STŘIH TAM NA VÁS NEJSPÍŠ UŽ ČEKÁ! 🙂

Jak vidíte, je to opravdu jednoduché a není se čeho bát. Jediný “problém” tkví v tom, že je potřeba platbu provést hned, takže pokud má internetové bankovnictví pouze manžel/dcera/…, nemůžete jim poslat údaje k platbě, aby platbu provedli. Ale můžete jim stále poslat odkaz na produkt přímo do eshopu, aby provedli pod vaším účtem celý proces objednávky.

Pokud vám platba selže, v objednávce můžete dát “zaplatit” a buď znovu využít GoPay a nebo změnit platbu na běžný převod, přijdou vám údaje pro platbu převodem, na který pošlete ručně z vaší banky peníze (zadáte přesně variabilní symbol a částku).