Na opakovaná přání vás, mých milých zákaznic, jsme s manželem přijali vaši výzvu a vytvořili a vyladili střih na pánské triko s raglánovým rukávem.

Musím říct, že manžel zatím v šatníku žádné neměl a neměla jsem nějak touhu zkoušet, ale podlehla jsem tlaku a výsledek je nad očekávání skvělý. Manžel je ramenatý a vysoký a tričko mu sedí skvěle. Testování a odlaďování střihu sice spotřebovalo mnoho metrů látky, ale máme alespoň zásobu triček na léto. Ani jedna verze nebyla nepoužitelná, ale chtěla jsem mít střih dokonalý.

Otestovaná je verze XL, ostatní je zmenšeno a konstruováno přesně podle mého ověřeného a ozkoušeného střihu ve více velikostech na triko s běžným rukávem, takže by mělo sedět stejně, nicméně budu ráda za zpětnou vazbu. Testovat budeme ještě M a L na mých bratrech:)

Střih:

https://www.caramilla.cz/produkt/panske-triko-raglanovy-rukav-strih-ve-velikostech-xs-xxxl/

 

Střih obsahuje krátký i dlouhý rukáv.

Součástí střihu je i polohování na látku u různých velikostí, směrů tisku a druhů rukávu.

Lze šít na běžném šicím stroji.

Verze pro tisk na A4: lze tisknout barevně i na černobílé tiskárně (střih má barevné čáry, ale zároveň různé typy čar, které na černobílém tisku od sebe poznáte, po vytištění musíte stránky slepit podle návodu na webu.

Verze pro tisk na A0: můžete si nechat vytisknout na velkoformátové tiskárně nebo ploteru.

Střih je  konstruován na lemování proužkem na polovinu.

Střih je určen pro nekomerční soukromé využití, není určen pro šití za úplatu. Děkuji, že to respektujete. Pokud chcete šít trička na prodej, udělejte si, prosím, střih vlastní.

Rozměry hotového trika:

 

Velikosti jsou uvedeny tak, aby bylo triko volné, ne na tělo. Střih lze použít i na funkční triko na tělo, v tom případě se řiďte rozměry a zvolte cca o 1-3 velikosti menší velikost! V tom případě šijte z materiálů, které dostatečně pruží (funkční prémiový úplet, bambusový úplet s elastanem, merino, merino s elastanem), pokud budete šít z CoolMaxu (funkční tričkoviny – má takové dírky:), počítejte, že tento materiál pruží méně a zvolte velikost tak akorát.

Spotřeba látky: 

Vhodné látky:

Všechny úplety – jednolícní 100% bavlna, bambus. Úplety s podílem elastanu. Funkční úplety (funkční prémiový úplet, bambusový úplet s elastanem, merino, merino s elastanem, funkční úplet, CoolMax, …).

Střih lze použít i na mikinu z teplákoviny a teplákoviny s elastanem, jemné svetroviny, flízu atp.

Fotonávod najdete zde.

Videonávod, jak zakončit rukávy

Videonávod, jak lemovat průkrčník

Videonávody k tričkům:

Fotky trika: