Střih na čepici pro zdravotníky např. na operační sál, ale také třeba pro zubaře, veterináře a mnoho dalších.

Bohužel ochranné pomůcky pro lékaře i v běžné praxi jsou nedostatkové, tak poslední dny chodí velké množství od zdravotníků nebo jejich přátel na střihy pro zdravotníky. S pomocí několika dobrovolnic jsme daly dohromady střih na čepici na sál. Moc všem děkuji.

Ilustrační obrázky zatím mají šev na čele nebo na temeni, protože testerky šily ze zbytků, aktualizujeme pak o aktuální fotky. Kdokoliv budete ochotný nafotit ušité čepice, na postavě se souhlasem GDPR, nebo i návod, budeme moc rády za pomoc.

Střih:

Ke stažení přímo:

Sálová čepice A4 střih v PDF

Operační sálová čepice (střih zdarma)

Střih vám přijde na A4 tisknutelné na běžné domácí tiskárně (po vytištění si slepíte, součástí střihu je přehledné schema, jaké listy jsou v dané příloze a jak máte lepit k sobě). Střih obdržíte též ve formátu A2, který lze nechat vytisknout v copycentru a nemusíte již lepit. Obě verze jsou v černobílé i barevné.

Materiál:

Bavlněné plátno, popelín, lze použít i netkanou textilii pro jednorázovou čepici. Ale lepší je šít bavlněnou, aby ji mohli zdravotníci opakovaně používat.

Spotřeba: 73 * 30 cm

Videonávod:

Zpracovali na webu www.sijemerousky.cz. Moc děkujeme za spolupráci.

Fotonávod:

Šijeme na běžném šicím stroji rovným stehem. Švy je vhodné začistit cikcakem, aby se plátno nevytřepilo.

Připravíme si střih. Oba z dílů pokládáme na sklad látku přerušovanou čarou. !Pozor! Toto je již hotová střihová šablona a tedy obsahuje přídavky na švy!

Připravené díly.

Založíme si spodní okraj celé čepice a také horní okraj budoucí vazačky.

Založíme podruhé.

Pečlivě našpendlíme oba díly k sobě. Postupujeme od středu nejprve na jednu a pak na druhou stranu. Špendlíme takto s horním dílem nahoře!

Oba díly sešijeme.