Novinka od Angel Wings v podobě tenčí celoroční mikiny si našla cestu i ke mě a Markétě.

Hned na první pohled vás upoutá neotřelý design, originální kousek, který má šťávu, ale i praktičnost, přesně tak to mám ráda:)

Dominuje jí vysoký límec a dvě tkaničky na boku, které jsou nádherné (kdo mě zná, ví, že asymetrii miluji), ale zároveň funkční. Já nemám ráda kapuce, zvlášť u nosícího oblečení jsou vysloveně nevhodné, ale mám ráda možnost schovat krku.

Mikina je velmi příjemná, z pružné jemné teplákoviny, je vhodná na celoroční nošení. Pruží, takže se moc hezky přizpůsobí postavě.

Je uzpůsobená na nošení na břiše i na zádech a k mikině lze došít i těhotenskou vsadku, která vůbec není drahá a prodlouží vám tak užitkovost mikiny o dalších pár měsíců.

Střih je vymyšlen perfektně, bez vsadky ji v současné době nezapnu, s vsadkou mám ještě bohatě místo na další zvětšování břicha. Až porodím a břicho (snad:) bude výrazně menší, bude mikina krásně sedět na postavě a nebude nikde plandat.

Součástí mikiny je jedna nosící vsadka a kapucka pro miminko a krytí krku pro maminku, když má miminko na bříšku, aby ji nefoukalo na krk. Vsadka je pohodlná i pro velké dítě – na zádech mám Rozárku, která má 2 roky a asi 12 kg. Pokud byste si nechali došít ještě jednu vsadku, můžete nosit i v tandemu.

Na zádech se nosí skvěle, těhotenská vsadka je bezvadná a podle mého mikina i moc hezky vypadá, o tom, že bude vyhovující i nošení na břiše nepochybuji, ale ještě otestujeme na podzim.

Mikina je česká, koupíte ji u Angel Wings. Firma je z Tábora, takže pro mě vysloveně regionální produkt:)

Velikosti mikiny: Mikiny jsou celkem o dost větší než uvedené konfekční velikosti, zvlášť pokud máte rádi oblečení přesně na tělo jako já a nemáte rádi plandavé a volné oděvy. Na sobě já i Markéta máme velikost XS, konfekční velikost máme v současné době obě těhotenskou M. Prsa asi 96 cm, boky něco maličko přes 100 cm. Což na XS podle tabulek rozhodně neodpovídá:) XS sedí na naše postavy skvěle, mě naprosto dokonale, Markéta je menší a mikina jí je tak celkem dlouhá. U rukávy jsou na postavu takto malou celkem dlouhé. Pro mě ale výhoda, že můžu mít XS, u které mi nejsou krátké rukávy.

Angel Wings má na stránkách přesnou velikostní tabulku, která vám pomůže se zorientovat, určitě nenakupujte konfekčně naslepo. Vezměte svou oblíbenou mikinu, která pruží a změřte ji v klidu položenou na zemi, míry si zapište a porovnejte s mírami mikiny Angel Wings. Nám vyšly míry něco mezi XS a S, spíše k XS, po konzultaci v Angel Wings jsme vzaly menší a sedne dobře.


Šedá mikina je doplněna šnůrkou do růžova, což je moje oblíbená barevná kombinace. 

Co vás upoutá hned na první pohled, jsou kvalitní a krásné zipy – velmi dobře se zapínají a nahoře mají ozdobné tahátko. Velmi chválím. Na zipy jsem velmi náročná, tato mikina ode mě má za zipy jedničku. Velmi mne vždy mrzí, když si pořídím drahou mikinu ruční výroby a ona má obyčejný ošklivý zip, kterému prostě nevěřím. To není tento případ:)

Cedulka v boku:)

Rozepínání na zádech neruší, můžete mikinu nosit i jako běžnou mikinu bez dítěte, ale je dostatečně prostorné pro nošení i velkého dítěte.Krásná ozdobná cedulka.Vidíte, že na bříško tam je místa až až. Markéta rodí za 2 měsíce.Vidíte tu radost z těch asymetrických tkaniček? 😀

Vsadka na záda s 2letou Rozárkou, vidíte, že místa tam je ještě opravdu hodně. Může být dítě oblečené do bundy a větší nebo “udělanější”, Rozárka je atletka. Otázka, zda nebude vsadka moc volná pro dítě na břiše, otestujeme na podzim.Rozárka si mikinu zamilovala:)