Poradna: strihy@caramilla.cz , FAQ
... střihy ověřené praxí ...

Menu

Objednávky: petra@caramilla.cz

Náhled košíku

Než se zeptáte

Než se zeptáte …

Jsem velmi ráda, když jsem s vámi v kontaktu a mám ráda zpětnou vazbu, ráda pomůžu a poradím, kdo mě znáte, víte, že to je základem mé práce, být s vámi kdykoliv to potřebujete a nevíte si rady.

Nicméně i Caramilla má bohužel své kapacity, lidské, mentální i časové. Dotazů chodí velmi mnoho …

Pokud se mi podaří pomocí nápovědy a dobrých návodů odpovídat otázky ještě než mi napíšete, bude více mého času možno využít na tvorbu nových střihů a návodů, recenzí, tipů a triků z praxe.

Základní často kladené otázky najdete v rubrice “Nápověda”:

 

 

Pokud máte dotaz přímo k šití a prošli jste už fotonávod, případně videonávod, a není vám stále něco jasné, tak se určitě zeptejte.

Otázky ohledně výběru stroje, nití, látek se snažím také zodpovídat, ale nemám kapacity srovnávat typy strojů a jejich stehy a nastavení. Projděte proto má videa, tam uvidíte, podle čeho bych se při rozhodování řídila, co bych upřednostnila, případně projděte diskuse a recenze jinde na internetu, zkušenosti mám jen s pár stroji, takže stejně nemohu poradit nějak více odborně.

Za pozornost stojí také rubrika Tipy a triky.

Látky kupuji v obchůdcích, které mám uvedené na stránkách nebo přímo u výrobků, některé kolekce si objednávám přímo z katalogů designérů. Většina látek je v prodeji omezenou dobu a nedělá se dotisk, proto látku většinou už nejde koupit, jen nejnovější kolekce.

Střihy chystám nové a další a jsem ráda za vaše podněty, co byste potřebovaly. Jiné střihy než jsou v e-shopu k prodeji v PDF formě ZATÍM nemám a na papír z kapacitních důvodů nepřekresluji. Pracuji velmi intenzivně na tom, aby se mé oblíbené a základní střihy, o které si často píšete, dočkaly digitální podoby co nejdříve. Držte mi palce:)

POCHLUBTE SE! PODĚLTE SE! Jsem moc ráda, když se podělíte o váš výrobek, pošlete fotku výrobku, nejlépe i v akci. Je to motivací a inspirací mnohdy i pro ostatní.

Nesedí vám střih? Narazili jste na nesrovnalost? Určitě mi napište! Nikdo nejsme dokonalý a moje životní heslo je, že jen z dobré zpětné konstruktivní vazby a svých chyb se člověk učí a posouvá se dál. Někdy to mrzí, bolí, demotivuje, ale jinak to nejde. Mé střihy vycházejí z praxe, nejsou to střihy z konstrukčních příruček a tabulek (pokud potřebujete takové, nejlepší je hledat v Burdě, máte tam mnoho tabulkových profesionálních střihů za pár korun, často v knihovnách), tvořím střihy na základě reálných potřeb svých a svých zákaznic a to čistě rukou a na papír, ctím metodu tužky a gumy. Mé střihy projdou mnoha úpravami než se dostanou k vám a ještě pak na základě vašich podnětů mnohdy střihy předělávám. Proto je zpětná vazba tím základním, co pro dobře odvedenou práci potřebuji.

Mé střihy jdou z praxe a jsou určeny DO PRAXE, proto je nesrovnávám s tabulkami, ale s vašimi zkušenostmi. Postavy ale máme různé a někdy atypické, a proto střihy nebudou sedět vždy všem. Kde je třeba upravit střih na vaši postavu tak, abychom se dostaly společně k dobrému střihu, tam se střihem dostanete také návod, jak si střih “ohlídat” a případně dotáhnout.

Napište mi na kontakty, odpovídám většinou všední dny dopoledne. O víkendu vám nemohu slíbit plný servis, snažím se časem také podělit rodinu.

Fotonávod nebo informace jsou u každého produktu dole pod hlavní fotkou a krátkým popiskem – rolujte dolů, tam je “popis” a v něm najdete všechny foto a videonávody využitelné pro daný produkt.

 

Videonávody:

Jsou umístěny na Youtube, odkud si je do svého počítače můžete stáhnout pomocí programu nebo rozšíření prohlížeče, například tohoto. Pak si je uložíte a můžete pouštět i offline.