Velmi často k nám do poradny chodí bezradné e-maily, že nesedí díl “nabíraná kolena” k dané velikosti a že tam mám chybu.

Na Facebooku se občas objevuje, že kolena nesedí a švadlenky si musely střih upravit.

Není to tak! Všechna kolena sedí tam, kam mají, jen občas někdo udělá chybu v sestavení střihu.

1. Je třeba kombinovat správnou verzi střihu předního dílu a kolen

Je třeba vždy kombinovat správnou verzi střihu předního dílu a správnou verzi střihu na kolena. Tedy širší/užší, různé velikosti. Typy čar a barvy k sobě sedí (tedy např. modrá tyrkysová nepřerušovaná je u předního dílu vel. 68 a u kolen též vel. 68). Verze jsou popsány většinou i nahoře v nadpise na stránce (u verzí od 98).

2. Je třeba přerušit střih předního dílu na správném místě

Ve střihu jsou značky, kde musíte střih přerušit (jsou to ty samé značky, kde se dávají zdvojená kolena jednoduchá). Jsou to malé čárky (zástřihy), které vycházejí Z LINIE STŘIHU, KTERÝ KOPÍRUJETE!!! Kdo má barevnou verzi, tak mají i stejnou bravu. Kdo nemá, je třeba kopírovat zástřihy, které jdou z kopírované verze střihu!

Ve střihu předního dílu je přerušovaná čára s informací, že to je linie, kam patří vsadit kolena, ale to je jen popisek, co máte u “čárky” udělat. Nepatří ke všem velikostem! Je v linii nejmenší velikosti. Bohužel nejde popisky dávat ke všem velikostem přesně na místo, kde to máte udělat.

Obrázky níže jsou ilustrativní a vztahují se k verzi 68-92, kde mají kolena jiný počet záševků.

 

Zde zástřih pro největší velikost. V tomto místě přerušíme.

Díl s nabíraným kolenem patří mezi.

Zde zástřih, kde přerušíte střih v dolní části kalhot – opět největší velikost.

 

Takto vypadá správně sestavený díl.

Takto vypadá špatně sestavený díl:-) Linie předního dílu byla přerušena v místě “přerušované čáry”, která ale patřila k vel. 68.

Pozor, toto je špatně! Linii veďte vždy z bodu, odkud zástřih vychází, nikoli z jeho konce, jak je vidět na fotce!