Terís pro nás nafotila jednoduchý návod, jak si poradit se šitím tkaniček například k čepičce na zavazování. Děkujeme.

Jednoduchý fígl, jak mít krásné, tkaničky například k mé velmi populární čepičce na šňůrky:

https://www.caramilla.cz/produkt/cepicky-ouska-snurky-obvod-35-55-set-3-verzi/

  1. Kromě látky na tkaničku – délky a šířky podle výsledné tkaničky (musíme připočítat na švy, na odstřižení kousku, kde bude všitá mašlička a na uzlíky) – si ještě připravíme úzkou stužku – delší než látku.

2. Na konec látky na lícovou část si přišijeme konec stužky – je třeba tam nechat větší kus, aby se nám mašlička pak nevytřepila, doporučuji ještě i zatavit zapalovačem.

3. Přišitá mašlička.

4. Převrátíme na rub.

5. Sešijeme po rubu – přídavky na švy by měly být tak akorát, aby se tkanička nevytřepila při používání, ale zase aby uvnitř zbytečně nenavyšovaly tloušťku tkaničky. Pokud šijeme tkanou tkaničku, pevnou a nepružnou, šijeme běžným rovným stehem a začistíme cikcakem nebo overlockovým stehem. Pokud šijeme pružnou tkaničku, šijeme pružným stehem – ideálně pružný overlockový steh, pružný třírovný steh, pružný zubatý steh atp. Úplet není třeba začišťovat.

6. Chvíle kouzla – zatáhneme za mašličku a přetočíme sešitou tkaničku na líc.

7. Jak prosté:)

8. Máme přetočeno, šev je krásně schovaný uvnitř. 

9. Odstřihneme konec tkaničky, kde byla přišitá mašlička (případně lze i odpárat, ale látka v tom místě taháním za tkaničku může být porušená). Uděláme uzlík a máme hotovo.