Ohlédnutí za rokem s mou nosicí mikinou od Angel Wings. Možná víc než recenze je to vlastně příběh…

Tenčí celoroční mikina od Angel Wings si našla cestu i ke mně i k mé švagrové Markétě. Nosím ji přesně rok. Od těhotenství až po nošení na zádech. Jaké jsou naše zkušenosti?

————-

Osobní poznámka na okraj: Procházím zpět fotografie a nahraná videa, která jsem si sbírala celý rok a v očích mám slzy, tak moc vody uteklo, tak moc věcí se změnilo… jedno dítě na zádech střídá druhé a člověk má pocit, že se mezi tím ani nestihl nadechnout… Mít 4 malé děti je zápřah, kdo nezažil, vůbec nedokáže pochopit, jak náročné to je.  Ale o tom třeba zase někdy jindy, až bude více racionálna se ohlédnout zpět…

Pojďte se se mnou ohlédnout za posledním rokem. Mít 4 malé děti, domácnost a práci na plný úvazek se zodpovědností za další lidi je opravdu “na Bohnice”. A to bohužel nepíšu v humoru… Aby matka vůbec v tomhle režimu přežila (zejména mám na mysli opravdu ty 4 děti a jejich naprosto nekompatibilní režimy – školák, školkáček, 2,5 leté a mimino), musí naprosto dokonale logisticky plánovat. Večer, když usnou děti, dáváme si strategické porady s manželem, abychom naplánovali další den. Zároveň musí být člověk 24 hodin denně schopen improvizovat a měnit plán, aby ho za další 1 minutu a 20 vteřin změnil znovu a znovu a znovu… Dokonalý plán a naprosto bezprostřední improvizace bez zaváhání… Upřímně a otevřeně říkám, že kdybych nebyla nosící maminka, vůbec by se to nedalo zvládnout. Nikdy jsem nebyla jen nosící maminka, vždy jsem kombinovala s kočárkem (mám vnitřní potřebu svobody být někdy taky bez miminka, abych načerpala energii, a navíc mám od vždycky špatná záda, ač cvičím, špatné geny). I Jakoubek má kočárek a spí v něm. Ale pokud nespí a pohybuji se různě po městě, kroužky, školka, akce… tak je nosítko nebo šátek prostě jednodušší, mám totiž volné ruce “čapat” ty zbylé děti… neustále někdo něco potřebuje a jedna ruka je málo. A to pominu, že řídit kočár jednou rukou je na záda ještě horší než nošení v šátku nebo nosítku. Když už jdeme na výlet a bereme kočár, vždycky v něm je i šátek nebo nosítko a vždycky, kamkoliv jdu, mám na sobě nosicí mikinu! Opravdu. To vám potvrdí každý, kdo mě tady v Benešově a okolí potkává. Ostatní mikiny jsem na sobě rok neměla, občas doma, když je chladno na zahřátí. Nosicí mikina je k nošení miminka opravdu nezbytnost. Angel Wings je pro mě srdeční záležitost, mám ráda jejich styl, design, kvalitní zpracování, mám ráda jejich “filosofii”, mám ráda Rehanu, protože ztělesňuje svou firmou to, co sama žije… není to podnikání pro podnikání… 

Děkuji mé úžasné švagrové Markétě za spolunošení 🙂 

———–

Videorecenze:

Hned na první pohled vás upoutá neotřelý design, originální kousek, který má šťávu, ale i praktičnost, přesně tak to mám ráda:)

Dominuje jí vysoký límec a dvě tkaničky na boku, které jsou nádherné (kdo mě zná, ví, že asymetrii miluji), ale zároveň funkční. Já nemám ráda kapuce, zvlášť u nosícího oblečení jsou vysloveně nevhodné, ale mám ráda možnost schovat krk.

Mikina je velmi příjemná, z pružné jemné teplákoviny, je vhodná na celoroční nošení, i když do chladu a zimy úplně není. Na zimu bych doporučila spíš vysloveně teplejší mikinu. Ideální je na jaro, léto, podzim. Pruží, takže se moc hezky přizpůsobí postavě. Nosila jsem s celkem proměnlivou postavou (velká prsa, menší prsa, velikosti 36 – 38 až 40 – po porodu mě ale přes břicho táhla, což ale není divu, břicho po 4. porodu prostě není kapesní 😀 ).

Je uzpůsobená k nošení na břiše i na zádech a k mikině lze došít i těhotenskou vsadku, která vůbec není drahá a prodlouží vám tak užitkovost mikiny o dalších pár měsíců. Pokud si necháte došít ještě druhou vsadku na nošení, můžete nosit i v tandemu. Nebo těhotná na zádech…

Součástí mikiny je jedna nosicí vsadka a kapucka pro miminko a krytí krku pro maminku aby jí nefoukalo na krk, když má miminko na bříšku. Vsadka je pohodlná i pro velké dítě – na zádech mám Rozárku, která má 2 roky a asi 12 kg. Pokud byste si nechali došít ještě jednu vsadku, můžete nosit i v tandemu.

Mikina je česká, koupíte ji u Angel Wings. Firma je z Tábora, takže pro mě vysloveně regionální produkt:)

Recenze: Trojhránek do dekoltu při nošení miminka a víceúčelový šátek

Velikosti mikiny: Mikiny jsou celkem o dost větší než uvedené konfekční velikosti, zvlášť pokud máte rádi oblečení přesně na tělo jako já a nemáte rádi plandavé a volné oděvy. Na sobě máme já i Markéta velikost XS, konfekční velikost jsme měly v těhotenství těhotenskou 38, po porodu konfekční 40, postupně hubneme na 38 a méně:-). Prsa asi 96 cm, boky něco maličko přes 100 cm. Což na XS podle tabulek rozhodně neodpovídá:) XS sedí na naše postavy skvěle, mně naprosto dokonale, Markéta je menší a mikina jí je tak celkem dlouhá. I rukávy jsou na postavu takto malou celkem dlouhé. Pro mě ale výhoda, že můžu mít XS, u které mi nejsou krátké rukávy.

Angel Wings má na stránkách přesnou velikostní tabulku, která vám pomůže se zorientovat, určitě nenakupujte konfekčně naslepo. Vezměte svou oblíbenou mikinu, která pruží, a změřte ji v klidu položenou na zemi, míry si zapište a porovnejte s mírami mikiny Angel Wings. Nám vyšly míry něco mezi XS a S, spíše k XS, po konzultaci v Angel Wings jsme vzaly menší a sedne dobře.

Mikiny byly pořízeny na jaře 2018.

Časosběrná recenze:

Těhotenská

Za mě naprosto TOP! Vždy mě u těhotenského oblečení hodně mrzí, že po pár měsících je nepoužitelné (respektive pokud máte 4 děti jako já, užijete, ale i tak, ne vždy jste těhotné 3. trimestr ve stejném ročním období – já tedy byla 3x úplně stejně těhotná, ale to taky nemá každý:). Tahle mikina je vážně boží, protože ji nosíte několik let v kuse a je neskutečně variabilní. Z počátku jsem se bála, že vsadka bude vypadat blbě, tak jako třeba rozšíření kalhot klínem v zadním sedu jako se kdysi šilo, když bylo o oblečení nouze… ale vůbec ne! Naopak vypadá šik, originálně, to se prostě v “Háemku” nekoupí!

Odjedete v ní do porodnice (můj případ) a jen vyměníte vsadku a mikinu můžete rovnou z porodnice používat dál…


Šedá mikina je doplněna šňůrkou do růžova, což je moje oblíbená barevná kombinace.

Co vás upoutá hned na první pohled, jsou kvalitní a krásné zipy – velmi dobře se zapínají a nahoře mají ozdobný taháček. Velmi chválím. Na zipy jsem velmi náročná, tato mikina má ode mě za zipy jedničku. Velmi mne vždy mrzí, když si pořídím drahou mikinu ruční výroby a ona má obyčejný ošklivý zip, kterému prostě nevěřím. To není tento případ:)

Cedulka v boku:)

Rozepínání na zádech neruší, můžete mikinu nosit i jako běžnou mikinu bez dítěte, ale je dostatečně prostorné pro nošení i velkého dítěte.Krásná ozdobná cedulka.Vidíte, že na bříško tam je místa až až. Markéta rodí za 2 měsíce.Vidíte tu radost z těch asymetrických tkaniček? ?

Nosicí na břiše

O funkci nosicí mikiny na břiše nemůže být pochyb. Není výhrad, prostě je dokonalá. Jde regulovat gumičkou dole, stáhnout, aby dole neodstávala, když je miminko maličké (Jakoubek má na fotkách asi 6 týdnů). Všitá maličká kapucka je super, nikdy nechybí. 

Žlutá mikina je krásná, ale teda fleky na ní mám 😀 Se 4 dětmi to prostě nějak jinak nejde… ale zase je prostě opravdu unikátní a přes to bych si žlutou pořídila znova… žlutou jsem si s touto mikinou definitivně zamilovala… a to jsem tuhle barvu vlastně nikdy nenosila… asi mýtus, že blondýny nemohou mít žlutou… no, tak já nemůžu mít prostě šedou…. ale Markétě moc sluší:-) 

Zde je vidět vsadka na krk nosící maminky.

 

Fotka asi týden, dva po porodu:-)

Nosicí na zádech

Moje první nosicí mikina na zádech, jak říkám v recenzi, dřív jsem to řešila tak, že jsem si mikinu prostě otočila dozadu. Tohle se nedá srovnávat s tím, že člověk “čumí do kapuce”. Mám svou nosicí bundu, takže do deště jsem měla tu, většinou jsem oblékala sebe a dítě zvlášť a pak na to bundu. Od té doby, co mám ale nosicí mikinu i na záda (ostuda, že ji mám až u 4. dítěte!), je život opravdu lehčí! 


Jako matka 4 celkem dost malých dětí musím mít vždy po ruce instantní řešení. A tím prostě nošení vždy za každých okolností je… a bez nosicího oblečení by to nešlo. Takže spěchám pro děti ke školnímu autobusu, mám probuzené miminko, které už nevydrží bez kojení nebo výměny plenky, není už ani vteřina navíc oblékat sebe a dítě. “Jednou rukou kojíš, druhou rukou oblékáš nosítko, nahodíš, ve předsíni před zrcadlem quick chmat nahodíš jednou rukou mikinu, druhou bereš klíče => autobus stihneš”… možná to zní jako smyšlený vtip, takto přece nikdo normální nefunguje… tak není to vtip, u mě to opravdu tak je… Nosicí oblečení opravdu ušetří celkem dost času, protože člověk obléká jen jednoho. 

Tady je Jakoubek. V mikině prožil s maminkou už rok od bříška po nošení na zádech. Na fotce je v nosítku Manduca. Mikina je skvělá ale i na nošení v šátku navázaném vysoko. 

 

Rozárka ve 2 letech – krásně se vejde.

Vsadka na záda s 2 letou Rozárkou, vidíte, že místa tam je ještě opravdu hodně. Může být dítě oblečené do bundy a větší nebo “udělanější”, Rozárka je atletka. Otázka, zda nebude vsadka moc volná pro dítě na břiše, otestujeme na podzim.Rozárka si mikinu zamilovala:)