36a4e2295d_90501973_o2
Jednoduché lemování trička pomocí proužku fineribu nebo patentu přehnutého na polovinu. Našívá se z rubu. Ideálně na overlocku. Steh musí být určitě pružný, natahuje se to přes hlavu. Overlock jde nahradit pružným overlockovým stehem.
Na zadním díle začištění proužkem látky, aby tričko vypadalo profi – není to nic těžkého;-)
Toto zakončení mám ráda na pánská trika, jinak radši lemuji proužkem na třetiny našívaným z líce.
Na zadní díl za krk pro naše soukromé účely nenašívám cedulky, i když to vypadá krásně a profi a moje cedulky jsou jemné a moc neškrábou, ale i tak si myslím, že příjemnější je to bez cedulek přímo za krkem. Alespoň můj manžel serve cedulku vždy preventivně:)

Videonávod:

Fotonávod:

1
Připravíme si proužek na lem – vhodný je finerib nebo hladký patent 1/1. Proužek by měl být cca o 5 cm kratší než máme průkrčník. Záleží, jak u kterého trička (u dětského o méně, u pánského třeba i o více). Zároveň si připravíme proužek látky na začištění na krku – právě tak dlouhý jako zadní díl průkrčníku.
2
Začneme od zadního dílu. Připravíme si lem přehnutý na polovinu a vešpendlíme z rubu. Připneme také ještě proužek na začištění. Lícem k líci.
3
Přišijeme na overlocku nebo pružným overlockovým stehem. Lem trošku natahujeme.
4
Nyní proužek podhrneme a připravíme k prošití. Prošíváme buď pružným stehem (tříkroký cikcak, dvojjehla, třírovný steh) a nebo můžeme zadní díl snad i normálním stehem (zatím testuji).
36a4e2295d_90501973_o2
Přední díl průkrčníku prošívám také, ten bych šila určitě pružným stehem, já použila jednonitný coverlock:)