Ve vzorníku vlizelinových materiálů mne mimo jiné zaujal tzv. Lamixif, coř je taková tenká fólie, který se nažehlí n ajakoukoliv látku (bavlněnou) a zalaminuje jí tak, že je voděodolná.
Tedy výrobce píše “skvrnám odolná”.
Dnes jsem vyzkoušela vzorek ze vzorníku zažehlit a zde jsou výsledky a postřehy.

Popis výrobce:

Vilene®/ Vlieseline® Lamifix a Lamifix mat

Vilene / Vlieseline Lamifix a Lamifix mat jsou nové průsvitné nažehlovací fólie, které lze prát a nažehlovat pomocí ruční žehličky.

Vilene / Vlieseline Lamifix a Lamifix mat jsou ideálními pomůckami pro dodatečné zpracování při výrobě prostírání, kosmetických tašek, kabelek, textilií, ošatek na chleba a jiných ručních výrobků atd., jež mají chránit použité materiály před skvrnami. Lamifix a Lamifix mat lze v případě potřeby otřít mokrým hadříkem; neprat!

——————————————–
Verze jsou dvě, matná a lesklá. První se mi více líbila matná, ale po zažehlení je zase hezčí asi ta lesklá:)
Nažehlování bez problému, nažehluje se žehličkou na bavlnu (mezi 2 a 3), přes laminaci se dá bavlněný suchý hadřík, vypne se napařování. Lehce se první kus k sobě přidělají přejetím, srovná se to a pak se 8 vteřin přitiskne žehlička a je hotovo.
Spoje záleží na šikovnosti ručiček. Je to trošku vidět, ale myslím, že se to dá. Na fotce je mikrodetail, focený makroobjektivvem:)
Materiál takto zalaminovaný se nesmí prát. Je to takový igelit, dá se to očistit kartáčkem nebo hadříkem.