Máme tady již šestou lekci našeho kurzu. Blížíme se tedy pomalu do finále! Minule jste měli za úkol prostudovat princip vypracování podsádky a vyzkoušet si vypodsádkovat kulatý otvor!

Dnes by Vás tedy již neměla podsádka překvapit na žádném z oděvů, které se odhodláte ušít 🙂

Obsah stránky:

(řádky fungují jako proklik přímo na odstavec)

 

Šití na overlocku

Výstřih do “V”

Vlastní práce

Příprava na příště

Šití na overlocku:

Jako novou “teorii” si dnes přidáme téma overlocku. Někteří třeba zvažují jeho pořízení, někteří z Vás už na něm jistě i šijí. Někteří déle, někteří zatím jen krátce, proto třeba oceníte pár tipů jak ho vybrat, nastavit a jak na něm šít. Taky to můžete brát jako takovou malou pozvánku a příslib speciálního overlockového kurzu, který v dohledné době chystáme 😉

Tady se spokojíme s jediným odkazem, jelikož tenhle overlockový článek je přímo nabitý informacemi a sám funguje jako takový rozcestník na další články k tématu:

Jak šít na overlocku

Výstřih do “V”:

Druhým tématem, které si v tomto díle přidáme jako teorii, je výstřih do V. I tam se totiž může hodit podsádka. Aktuálně u Caramilly najdete véčkový výstřih asi pouze u zdravotnické halenky a lehké véčko má taky jako jednu z možností střih na tílko, ale vzhledem k tomu, že už jste pokročilí, nebude pro Vás problém si na véčko upravit jakýkoliv střih:-)

Výstřih do “V”

Vlastní práce:

Tak trochu předpokládáme, že budete šít triko s přinechaným či netopýřím rukávem, možná vzhledem k počasí bundu (a nebo se pustíte do nějakého toho véčka s podsádkou!) 🙂 Již nejste začátečníci, máte toho hodně za sebou, a tak věříme, že nepůjdete cestou nejmenšího odporu, ale s úkolem si vyhrajete do posledního detailu!:-)

Pokud zvolíte triko s přinechaným rukávem, abyste si na průkrčníku vyzkoušeli v praxi vypracování podsádky, mrkněte na tento díl velké školy šití, najdete tam krom všech potřebných informací i odkazy na střihy. Střih na triko s netopýřím rukávem je zde.

Škola šití – 15. díl: podsádky, výztuhy, triko s přinechaným rukávem

Pokud byste se chtěli raději pustit do softshellové bundy, pak k ní vše najdete v tomto dílu školy šití:

Škola šití – 16. díl: zipy, krytka zipu, bunda

Hotové úkoly můžete jako vždy vložit buď do příslušného vlákna v naší facebookové skupině, nebo nám je zaslat na mail skolasiti@caramilla.cz, budeme se těšit!:-)

Příprava na příště:

Příští týden nás čeká nové, již poslední, téma a tím budou knoflíkové dírky a knoflíky!