Zdravíme Vás u pátého dílu pokračovacího kurzu!

I tento týden vás musíme pochválit a poděkovat za všechny fotky výrobků se zipy, které jste nám poslali, i když jich mnoho nebylo:-D Dokonce i na poklopec ale došlo, klobouk dolů!

Na tento díl je připraveno důkladné povídání o technice začištění podsádkou. Možná Vám ještě pořád přijde, že je to takový strašák, i když jsme na ně už několikrát narazili. Po tomto týdnu byste měli být schopni udělat si vlastní podsádku k začištění jakéhokoliv otvoru na šitém výrobku.

Obsah stránky:

(řádky fungují jako proklik přímo na odstavec)

 

Podsádky

Začištění šikmým proužkem

Vlastní práce

Příprava na příště

Podsádky:

Začištění podsádkou

Zvláštní pozornost věnujte samozřejmě opakování tématu výztuh, jelikož ty jsou při podsádkování nepostradatelné!:-)

Výztuhy a výplně – přehled, využití, kde koupit?

Začištění šikmým proužkem:

A pokud budete chtít zkoušet další šikovnou techniku, která se neobjevuje v návodech příliš často, ale velmi často se dá použít jako alternativa, zkuste si začišťování šikmým proužkem! Skvěle to využijete například při začišťování spodního lemu půl a více kolových sukní, ale i jinde. Taková “podsádka” bude velmi nenápadná, nebo může naopak být milým zpestřujícím detailem, pokud vyberete nějaký kontrastní proužek se vzorkem.

 

Tento i další způsoby, jak šikmý proužek využít, najdete v tomto článku:

Různé způsoby lemování

 

Na trhu je velká spousta hotových šikmých proužků, ale kdybyste si chtěli vyrobit vlastní, návod  jsme zpracovaly v tomto článku:

Jak vyrobit šikmý proužek

Vlastní práce:

A úkol? Pokud jste to nezkoušeli už v rámci šití kapes, zkuste si začistit podsádkou kulatý otvor. Dnes je zadání tedy poměrně konkrétní, ale je na Vás, jestli se pustíte pouze do “vzorníčku”, nebo zkusíte úkol zakomponovat do nějakého praktického výrobku, jsme zvědavé, co vymyslíte!:-)

Hotové úkoly můžete jako vždy vložit buď do příslušného vlákna v naší facebookové skupině, nebo nám je zaslat na mail skolasiti@caramilla.cz, budeme se těšit!:-)

Příprava na příště:

Jak asi správně tušíte, v dalším díle u podsádek zůstaneme a ušijeme si něco pěkného na sebe – bundu, triko nebo šaty s přinechaným či netopýřím rukávem…ale fantazii se meze nekladou!