Vítáme Vás všechny v druhém týdnu našeho kurzu pro pokročilé. Pokud jste poctivě splnili úkol z prvního týdne, měli byste mít ozkoušené všechny typy kapes. Máte?;-) Pokud ne, nevadí, nikdy není pozdě to vyzkoušet!

Obsah stránky:

(řádky fungují jako proklik přímo na odstavec)

 

Jak sesadit vzor?

Údržba šicího stroje

Vlastní práce

Příprava na příště

Jak sesadit vzor:

Možná se může zdát, že téma sesazování vzoru s kapsami vůbec nesouvisí. Opak je ale pravdou. Zkuste si ušít kapsu ve švu, výpustkovou, nebo třeba i obyč klínovou na látce s kostkou či pruhem. Aha? To je teprve vyšší dívčí, pokud má vše navazovat a lahodit oku 😉

Jak sesadit vzor

Údržba šicího stroje:

Dalším tématem, které jsme se rozhodly do dnešního dílu zařadit, je údržba šicího stroje. Takové malé připomenutí, že i stroje si zaslouží naši péči. Jestlipak je pravidelně čistíte a mechanické stroje mažete? Podrobný návod jak na takovou základní údržbu najdete zde:

Jak pečovat o běžný šicí stroj (údržba)

Vlastní práce:

Teď přichází chvíle, kdy vystoupíme ze své komfortní zóny a ušijeme kus oblečení s kapsou, kterou jsme ještě na oblečení nešili. Střih si můžete vybrat podle libosti – bude to sukně, kalhoty, bunda nebo mikina, fantazii se meze nekladou. Vybírat můžete samozřejmě mezi dětskými i dospěláckými střihy.

Pokud si ještě netroufáte na vymýšlení vlastních kapes, můžete zkusit nějaký střih, který už sám o sobě obsahuje hodně kapes a kapsiček, takové jsou třeba pánské nebo dětské kapsáče:

Větší množství kapes najdete také na pánské či dětské bundě či mikině🙂

Kapsu ve švu uplatníte třeba také na pohodlné podzimní sukni. Použít můžete v podstatě skoro kterýkoliv střih na sukni. Ať už si vyberete sukni do A nebo třeba kolovou, užitečný pro Vás může být tento návod:

Sukně do pevného pasu

No a pokud máte opravdu pro strach uděláno, výzvou pro Vás můžou být skutečné vymazlené rifle!:-) Nebo se v článku pouze inspirujete kapsami, přeci jen, zipy nás teprve čekají 😉

Jak ušít rifle (návod krok za krokem)

Příprava na příště:

Příště se budeme věnovat tématu zipů, opět však začneme vzorníčky, takže potřebovat budeme zbytky látek (raději asi tkaniny, než úpletu) a jakékoli kratší zipy, které v galanterii pořídíte do 20 Kč, nebo klidně i vypárané:-)