Vítáme Vás! Přinášíme Vám první díl on-line kurzu pro pokročilé, který vznikl na základě poptávky mnoha z Vás, kteří jste absolvovali naši velkou školu šití nebo osmitýdenní kurz pro začátečníky. Toto bude už jeho třetí kolo a my doufáme, že si ho společně s námi užijete:-)

Obsah stránky:

(řádky fungují jako proklik přímo na odstavec)

 

Druhy kapes

Jak si střih o kapsy doplnit?

Vlastní práce

   – Vzorníček kapes

Příprava na příště

Druhy kapes:

První výzvou, kterou společně překonáme, budou různé typy kapes. V článku pod odkazem níže máte přehled všech druhů kapes. Pravděpodobně jej budete znát už ze školy šití či kurzu pro začátečníky…nyní mu však věnujte hlubší pozornost, nebudou nás totiž už zajímat jen jednoduché kapsy klínové, ale i všechny ostatní!:-)

Dejte si tedy na čas a projděte si všechny dílčí články i videa, není kam pospíchat:-)

Druhy kapes

Jak si střih o kapsy doplnit?

Dalším článkem, který v tématu kapes stojí za zmínku, je ten o úpravách střihu původně bez kapes. Uvidíte, že doplnit střih o kapsy (nebo vyměnit jeden druh kapsy za jiný) není tak těžké, jak se může zdát.

Jak upravit střih bez kapes na střih s kapsami

Vlastní práce:

Úkolem pro tento týden bude ušít si takový “vzorníček” všech kapes. Že to zní děsivě?:-D Trochu ano, přiznáváme:-) Proto samozřejmě budeme shovívavé, pokud se Vám úplně do všech typů chtít nebude;-) Každá kapsa se počítá!

Stačí, když si vezmete nějaké menší kousky látek a na nich si vyzkoušíte, jak takovou kapsu ušít. Možná Vám to bude připadat jako zbytečná práce, ale věřte, že až pak budete šít kapsu “naostro”, budete rádi, že máte praktickou zkoušku už za sebou 😉 S těmito cvičnými kapsami se pak nezapomeňte pochlubit – buď ve skupině Caramilla – vše o šití na facebooku, nebo pošlete fotky přímo na mail skolasiti@caramilla.cz.

Příprava na příště:

V druhé lekci u kapes zůstaneme. Převedeme ovšem natrénované vědomosti do praxe. Můžete se vyřádit, jedinou podmínkou zkrátka je, ušít něco s kapsou, kterou jste zatím na žádném ušitém kousku nepoužili:-)

Možností je velké množství a tak Vám sem nebudeme vypisovat konkrétně všechny střihy, za pozornost ale určitě i vzhledem k nadcházejícímu chladnému období stojí pánská či dětská bunda, na nichž si můžete vyzkoušet kapsu do švu na zip a také prostřiženou (náprsní) kapsu na zip. No a nebo prošmejděte kategorie kalhot!:-)