Zdravíme všechny účastníky našeho kurzu již při třetím díle:-) Děkujeme za Vaši píli a za všechny fotky domácích úkolů!

Dnešním tématem budou kalhoty – povíme si tedy jak je zakončit v pase a také délce, jak si poradit s jednoduchými kapsami, i s případnými drobnými úpravami na postavu.

Obsah návodu:

(řádky fungují jako proklik přímo na odstavec)

 

Zakončení v pase

Zakončení v délce

Úprava délky nohavic

Kapsy

Vlastní práce

Příprava na příště

Zakončení v pase:

V následujícím článku najdete výčet možností, jak lze oděv v pase zapravit.

Jak zakončit pas – náplet, guma, pevný pas

Zvláštní pozornost budeme dnes věnovat zakončení do nápletu:

Náplet v pase

Zakončení v délce:

Dále budete samozřejmě potřebovat vědět, jak zakončit u kalhot nohavice:-) Mrkneme však na toto téma jako na celek, kdybyste se v budoucnu chtěli pustit třeba do sukně:-) I zde je možností hned několik:

Jak zakončit délku oděvu

Úprava délky nohavic:

Prodloužit nebo zkrátit nohavice přesně podle potřeby dané postavy není nic těžkého. Jak na to zjistíte v následujícím článku:

Zkracování a prodlužování rukávů a nohavic

K úpravám kalhot si můžete prostudovat také tento článek, i když je nám jasné, že se do něčeho takového možná nebudete chtít hned pouštět:-)

Úpravy střihů: kalhoty

Kapsy:

Ať už si na kapsy hned u prvních kalhot troufnete nebo ne, určitě nebude na škodu projít si teorii s nimi související:-) Jaké druhy kapes existují zjistíte zde:

Druhy kapes

Nejjednodušší je zcela jistě kapsa klínová s prošitím na předním díle. A to i s ohledem na to, že je u ní třeba olemovat průhmatník. Zjistíte totiž, že na tom vlastně nic není:-)

Různé způsoby lemování

Vlastní práce – jednoduché kalhoty:

Střihy:

-35%
SET_uzsi

104, 110, 116, 122, 128, 134, 140, 146, 152, 158, 164, 170, 98

-33%
74_170_NORMAL

104, 110, 116, 122, 128, 134, 140, 146, 152, 158, 164, 170, 98

Budeme šít “běžné” kalhoty – podle střihu na (nejen) softshellové kalhoty, ale jak už název napovídá, softshell není podmínka. Podle tohoto univerzálního střihu lze šít i z teplákoviny, micropeache a dalších materiálů.

Než se vrhnete na šití kalhot, koukněte nejdříve na video, co všechno lze ušít podle celkem univerzálního střihu na (nejen) softshellové kalhoty:

Všechny další potřebné postupy a návody najdete v infostránce k (nejen) softshellovým kalhotám:

Dětské (nejen) softshellové kalhoty 68 – 170 (střihy – popis verzí a návody)

Pokud budete chtít šít dámské kalhoty, volte raději nějaký “teplákovější” materiál, přece jenom jsme ještě v začátcích – do detailů vypracované dámské kalhoty jsou už trochu vyšší level. Ale chceme respektovat, že ne každý má malé děti, na které by ušil ty nejjednodušší tepláčky, nabízíme tedy i tuto dámskou možnost. Dalším jednoduchým střihem na kalhoty jsou pánské tepláky.

Pokud si nebudete vědět rady, samozřejmě se na nás jako vždy můžete obrátit na mailu skolasiti@caramilla.cz, nebo na Facebooku…tamtéž se také těšíme na Vaše hotové výrobky!

Příprava na příště:

Ve čtvrté lekci budeme společně šít triko s raglánovým rukávem – dětské, dámské, nebo pánské. Ač máme v nabídce pro dámy a pro děti i střih se záševky na rameni, určitě vám doporučujeme začít těmi bez záševků. Na tričko budete potřebovat ideálně elastický jednolícbavlna s elastanem. Dále pak kousek nápletu na začištění průkrčníku.

Spotřebu najdete opět v tabulkách:

Dětské:

Dámské:

Pánské: