Upgrade k velmi populárnímu střihu letošního února. Kukla se stala ihned po zveřejnění naprostým trhákem mezi střihy. První ušitou jsme měly již pár hodin po uvedení do prodeje, ohlasy jsou nadšené, šijete kukly jednu za druhou. Přesto se vynořil podnět a potřeba mít kuklu, která umí v případě potřeby zakrýt i část obličeje. Martina přišla hned s několika nápady, tento jednoznačně vyhrál, a proto vám jej přinášíme jako upgrade.

Podle vašich připomínek a námětů jsme vytvořily velmi jednoduchý upgrade ke střihu na kuklu.

Upgrade ke kukle: Krytí přes obličej (vel. 5 a 6)

 

Psali jste si o to, aby byla kukla i přes bradu, ústa a případně i nos. Tenhle způsob je ale velmi zrádný z hlediska tvorby omrzlin. Určitě je potřeba šít z materiálu, který odvádí vlhkost od těla a především – používat pouze dokud není příliš zavlhlý. Poté je potřeba sundat. Hodí se pro sportovce, tedy starší děti a dospělé, rozhodně není vhodný pro malé děti a miminka. I proto jsme se rozhodly udělat upgrade pouze ve dvou největších velikostech (5-8 let; 8 a více let).

Fotonávod:

Postup šití je jednoduchý:

Vystřihnete si podle střihové předlohy rouškový díl. Na švy přidáváte pouze v linii proti skladu látky, dlouhé linie budeme lemovat lemovací gumičkou, takže přídavek na šev nepotřebují.

Z obou delších stran ho olemujete lemovací gumičkou – v místech uprostřed výrazně víc gumičku natahujete – udělá to tak kapsičku na nos a na spodní hraně na bradu.

Rouškový díl si našpendlíte do zadních švů a všijete při sešívání hlavního dílu se středovým pruhem. Spodní hrana roušky by měla být umístěna “v zobáčku”.

Kuklu běžně dokončíte.

Lze vsadit i do dvojvrstvé kukly – vsazujete pouze do vnější vrstvy.

 

 

 

Střih na kuklu:

Kukla (novorozenec – dospělý)

Informace ke střihu na kuklu a odkazy na návody na celou kuklu:

Kukla (střih a návod)