Na tento naprosto dokonalý recept mě přivedla zdejší dlouholetá a stálá čtenářka Krtek. Hned po přečtění jsem to musela zkusit, a nelituji. Jsou opravdu luxusní a moc díky za tip!

Použijeme sušené ovoce, které nám přijde pod ruku, větší kusy pokrájíme. Použila jsem meruňky, švestky, brusinky, třešně, brusinky, fíky, datle. Více jsem dala kyselého ovoce (švestky, brusinka a meruňky, aby hezky chuť ve směsi vynikla), přidáme ořechy a mandle pokrájené na kousky. Vše jsem dělala od oka, měla jsem takovou střední misku směsi. Pokrájené ovoce a ořechy dobře promícháme a zalijeme čokoládou – zalévala jsem domácí hořkou čokoládou, kterou jsem sladila medem. Určitě by šlo zalít i jakoukoliv jinou čokoládou nebo čokoládovou polevou.
Promícháme – ovoce by se mělo tak akorát obalit čokoládou, nemělo by to moc téct, ale ovoce by nemělo být zase moc suché. Čokoláda, která ovoce obalí, po ztuhnutí drží kousky k sobě.
Směs mě k sobě nedržela, byla obalená čokoládou, ale nedržela po hromadě. Nechala jsem chvilku zchladnout a pak jsem plnila do košíčků – kupíme hromádky, které zprvu vůbec nedrží pohromadě. Ale jak je dáte na chvíli do chladu, tak se z nich stane kompaktní hmota, která jde z košíčku pěkně vyjmout.
Velmi, velmi, dobré, pro ty, co mají rádi kombinaci sušeného ovoce a čokolády, určitě dobrá volba.