Pro příznivce systému kalhotkových plenek a svrchňáčků máme jeden střih kapsovky na snappku.

Podle střihu lze ušít i obyčejnou kalhotkovou plenku, když dovnitř našijete napevno savé jádro. Záleží, jaké máte možnosti sušení.

Tuto plenku používáme na noc a byla skvělá na široké balení – hotová ortopedická pomůcka (zejména při vycpání čtvercovkami).

Obsah návodu:

(řádky fungují jako proklik přímo na odstavec)

 

Střih

Materiál

Fotonávod

 

Kalhotová kapsová plena na sponku snappi. Savost plenky lze regulovat vložením různého počtu a druhu savých vrstev dovnitř.

Ve formátu A4 / A2 černobíle.

Materiál:

  • oboustranné bambusové froté (cca půl metru délky metráže)
  • lastin
  • 2 páry patentek

Poznámky:

  • Lze šít i z jiných materiálů. Na tomto froté však zaručeně perfektně drží snappka! Dovnitř jsem dávala aksamit (na fotkách v návodu níže) i froté a froté je lepší. Plenka lépe drží tvar, aksamit moc pruží, a tak se křídla žvejkají / zužují a vysméká se plenka na bříšku (špatně se to popisuje). Prostě uši lépe drží tvar, když je to 2x froté. Pokud chcete dát aksamit dovnitř, podložte uši ještě jednou vrstvou froté uvnitř, pak to bude fajn.
  • Plenku můžete ušít jako nekapsovou, když na vnitřní dotykovou vrstvu z rubu našijete příslušné množství savých vrstev. Další možnost je nedělat kapsu, a vycpávat plenku uvnitř savou dlouhou složenou vkládačkou.
  • Plenka může být i na patentky nebo suchý zip. Jen trochu zkraťte uši. Nebo spíše použijte střih na AIO bez křidýlek.

Fotonávod:

Vytiskněte si a slepte střih, naneste na látku a vystřihněte.

Nacvakejte zmenšovací patentky – můžete tento krok vynechat a zmenšovat prostě ohnutím vrchního dílu na bříšku. Jak kdo má rád. (Patentky na fotce jsou ještě podle starého střihu, teď nacvakávám dál od sebe:-)

Patentky nacvakejte podle vyznačení zde.

Všijte lastin do míst, kde je ve střihu vyznačeno místo pro gumičku. Pozor – u stehýnek se musí všít daleko od kraje, jinak se kraj přetáčí dovnitř a hodně to tlačí! (Na fotkách to mám moc u kraje, musím to teď přešít, neřiďte se fotkami!:-) Má to být cca 5 – 7 cm od kraje (to by myslím mělo stačit).

Lastin všíváme takto: Na vnější stranu na zádíčka i k nožičkám, na vnitřní jen na zádíčka. V místě na zádíčkách si nechte cca 1,5 cm na začištění.

Více o našívání lastinu zde.

Začistěte přehnutím a prošitím místo, kde bude kapsa.

Takto vypadají nařasené díly před sešitím – pozor kolem nožiček je to zde ušito moc blízko okraje, šijte rozhodně dále!

Sešijte k sobě po lícové straně na overlocku. (Na klasickém stroji, buď hustým cikcakem nebo overlockovým stehem, nebude to ale vypadat moc hezky. Možnost je také sešít z rubu a pak obrátit a třeba ještě prošít po líci (jako u AIO).

A máte hotovo. Už jen vycpat a použít. (Patentky nacvakány podle starého střihu, podle nového to bude vypadat jinak).