Jak si články přečíst, pokud zrovna nejde z důvodu odstávky či výpadku web nebo pokud vůbec nejde internet? Je třeba na to myslet předem a návody, které chcete mít k dispozici i offline, si předem uložit.

Jsou dvě možnosti. Buď si stránku můžete uložit do pdf souboru (a poté třeba i vytisknout) nebo jako html soubor (webovou stránku jako takovou).

Uložení do PDF

Fotonávody zveřejňuji on-line pro všechny návštěvníky, zdarma. Velmi často je upravuji a inovuji, proto posílám odkazy na web, kde najdete vždy nejnovější verzi návodu. Do PDF pro tisk a nebo offline režim při šití si návod jednoduše uložíte sami v případě, že máte Win 7 a vyšší. Stačí najet na stránku s návodem ve webovém prohlížeči, zadat zkratku Ctrl+P a v nastavení tisku zadat “Microsoft print to PDF” nebo “Save as PDF” a střih se vám uloží do PDF ve vašem počítači. Pokud je vaše situace akutní, máte starší Win a nebo si nevíte rady, kontaktujte mne.

Po zvolení “Save as PDF” si vyberete, kam soubor chcete uložit, a kliknete na Uložit.

 

Uložení html stránky

Jednoduše na dané stránce stisknete Ctrl+S, vyberete si v počítači složku, dáte uložit jako typ “Webpage, HTML Only” (nebo něco v tom smyslu) a Uložit.

Při otevírání se pak bude tvářit, jako že nabíhá internetová stránka, ale v adresním řádku je vidět, že jde o soubor v počítači.