Naše skvělé zákaznice napadlo střih na kuklu vylepšit o další prvky, které kukličce přidají na jedinečnosti.

A protože ohlasy na výrobky byly velmi pozitivní a zákaznice Jarka a Martina souhlasily s uveřejněním a dokonce se podělily i o rozměry, rozhodly jsme se nabídnout vám tyhle vychytávky zdarma jako upgrade. Věříme, že nápady využijete i vzhledem k přicházející době maškarních plesů 🙂

Kuklička – dinosaurus

Kuklička – pejsek

Nejspíš by šlo využít i ouška, která jsou jako rozšíření k čepičkám, ale pozor na to, že ta se všívají do opačně orientovaných švů.

Střih a návod

Střih najdete v pdf zde.  Jako u všech střihů je potřeba přidat na švy. Na jedno ouško / bodlinku si  vystřihnete díl dvakrát a sešijete dokola –  kromě spodní hrany, přes kterou tvar otočíte. Ouška ušijete dvě, bodlinek tolik, kolik se vám vejde na obě dvě strany pruhu vámi zvolené velikosti. Bylo by možné bodlinky i poměrově zvětšovat, ale pak už by nemusely držet dobře tvar. Pokud budete šít bodlinky z tenčího materiálu, bude vhodné je podžehlit vlizelínem, aby hezky držely v pozoru 🙂 První bodlinku nevšívejte hned na okraj pruhu, pamatujete na to, že tam máte švový přídavek na lem okolo obličeje – první bodlinku umisťujeme tedy až cca 2 mm za švový přídavek.

Pro názorný návod se můžete podívat na foto- i videonávod, jak ušít čepičku s oušky.

Jak ušít čepičku s oušky (návod)