Dnes Vám přinášíme inspiraci do letních veder – střih na moderní crop top. Střih na něj si lehce upravíte ze střihu na triko s přinechanými rukávy. Pokud tento střih nemáte a rádi byste přímo střih na crop top, vyčkejte, časem bude jako samostatný produkt 😉

Materiál

Volíme lehké letní materiály. Dále potřebujeme proužek na lemování na 1/4, který si zhotovíme ze stejného materiálu, fineribu, či použijeme předpřipravený úpletový lemovací proužek. Více o lemování proužkem na 1/4 zde.

Na lemování ramenních prostřihů je potřeba 2 proužky o délce cca 90 cm (na dětskou velikost 164).

Na lemování průkrčníku je potřeba proužek o délce průkrčníku * 0,8.

Pokud budete lemovat proužkem i průramky, potřebujete 2 proužky v délce průramků, které zbyly po odstřižení ozdobných otvorů * 0,8.

Lemování proužkem na čtvrtiny

Spotřeba

Spotřeba vychází ze spotřeby na triko s přinechaným rukávem mínus tolik, kolik zkrátíme na zadním dílu.

Fotonávod

Střih upravíme podle nákresu:

Délku a míru vykrojení předního dílu volte podle svých preferencí a možností 😉

  1. Připravíme si střihové díly – v místech, která budeme lemovat proužkem, stříháme přesně podle střihu, bez přídavků na švy.

2. Sešijeme si boční švy a jeden z ramenních švů (pokud chceme lemovat proužkem až po sešití, sešijeme všechny švy. Tohle je jednodušší varianta. Více o způsobech lemování zde.)

3. Proužek si pečlivě našpendlíme či nastehujeme kolem dokola průkrčníku. Proužek je potřeba lehce natahovat, ale ne moc.

4. Máme olemováno.

5. Sešijeme zbývající ramenní šev. Konec švu zapošijeme (na běžném šicím stroji) či začistíme a zatáhneme koukající nitky (na overlocku).

6. Začistíme si průramky bez výkroje na ramenou. Začišťovat můžeme také proužkem, nebo klasicky založit (podle zvoleného způsobu je potřeba při stříhání přidat případně na lem.

7. Budeme lemovat ozdobný výkroj na ramenou. Proužek opět našpendlíme/nastehujeme. Špendlíme nejlépe od prostředka, aby oba “cancoury” vyšly stejně dlouhé.

8. Hotové lemování otvorů.

9. Na koncích šňůrek uděláme uzlíky.

10. A zavážeme mašličku 🙂

11. Tričko dokončíme běžným prošitím spodního lemu. Na tričku jsou lehké obloučky, takže si raději lem předem našpendlíme.