Hromadění vln je jedna z mých úchylek a Vánoční dovolená je jednou z mála chvil v roce, kdy se dostanu k pletení a relaxuji.
První pletací počin letošních Vánoc. Čepička ke zlaté bundičce, kterou jsem koupila ke zlaté sukénkce, kterou jsem koupila protože sukénky vůbec nepotřebujeme:-)
Na Fleru jsem objevila svou velkou lásku – vlny od barvířky a pletařkyDECIDA. Všechny její vlny, co jsem měla zatím v ruce, jsou jemné a opravdu nekoušou. Jsem na to hodně citlivá. Navíc barevné kombinace jsou opravdu překrásné… Můžete se už teď těšit na další výrobky, rozpletený je svetr, už chybí jen jeden rukáv a nákrčník:)
Čepička je pletená z této alpaky, kterou paní nabarvila přímo pro mě. Jehlice č. 5, je dost utažená, ale to byl záměr, aby nefoukalo dírkama. Nahazovala jsem 72 ok. Na obvod hlavičky asi 47 cm.
Výjimečně jsem měla hrozné štěstí při nahazování, prve jsem hlídala jen dělitelnost dvěma na spodní vzoreček, ale když jsem si rozvrhovala vzoreček na čepičce s přetahovanými oky, došlo mi, že mi musí vyjít i ten, tak jsem prostě zkusila 5 obrace a jedno přetahnout a světe div se, 72 ok je dělitelné 6ti a vyšlo to přesně. Většinou se mi tohle nestává, tak jsem tancovala po bytě štěstím:)
Přetahovaná oka jsou velmi jednoduchá a efektní. Určitě vyzkoušejte!
1
Vzoreček je snadný, pletla jsem na 4 jehlicích stále dokola – 3 řady hladce a pak 3 řady 5 ok obrace a jedno “neřešit” a jen přendat neupletené na jehlici. Viz foto zepředu a pak ještě zezadu.
2
Vlnu vedeme zezadu, aby nebyla vidět.
3
Hotový vzoreček.
4
Vršek jsem pletla rovně furt dokola stejně, když byla čepička dost vysoká, končila jsem vzoreček obrace s přetahovanými oky a následující řady hladce jsem začala splétat po dvou okách tak dlouho, až jsem posledních pár nabrala vlnou a stahla.
5
6
7
8
9
10
11