Jsou na světě, první naše testovací funkční pláťáky na léto pro Jasmínu. Nebudu popírat, když mě přišla látka už před delší dobou na otestování, tak jsem si myslela, že se Petra u Unuoddesign zbláznila:-D. Jak co do vzoru, tak co do materiálu. Ale pravda, byla zima, venku plískanice a mráz. Jak vysvitlo sluníčko a softky už jsou uklizené na příští zimu, tak vznikla poptávka po něčem lehkém na zahradu, co odpuzuje vodu, ale je to prodyšné.
Vytahla jsem tedy “kočky“. Naprosto ujetý vzor (a to víte, že já jseme ujetá na vzory dost:), nicméně Jasmínce se líbil. Po ušití jsem ale jak z materiálu, tak z tohoto vzoru nadšená. Na kalhotech totiž vypadá fakt úžasně, zvlášť, když je obleče holčička, která se nestydí být vidět.
První dojmy:
  • Materiál je naprosto dokonale lehoučký a tím pádem skladný – celé kalhoty 122 váží 93 gramů (nejtěžší na tom je náplet, který bude tvořit největší část váhy). Složíte je prakticky do dlaně. Na letní výlety, když přes den je horko a večer se ochladí a potřebujete z kabelky vyndat něco dětem na nohy naprosto geniální záležitost.
  • Plátno se vůbec nemačká.
  • Švy jdou krásně rozžehlit (nastavení na umělá vlákna, tedy asi 1 – 1,5 puntíku).
  • Povrch odpuzuje vodu (plátno nemá membránu, ale povrch vodu odpuzuje, myslím si, že na léto dostačující).
  • Rychle schne.
  • Dokonale prodyšné.
  • Při šití se hodně třepí a vůbec nepruží (na šití je podobný jako satén a nebo šusťák) – dávejte pozor na pečlivé začištění švů (tzn. obšití proti třepení, volte steh hodně hustý!)
Za nás zatím nadšení, ale ještě testujeme výdrž při zátěži, zítra kalhoty vyráží do školky, to je vždycky nejlepší testování.
Materiál seženete na Unuodesign ve verzi s tiskem a ve verzi jednobarevný (myslím, že určitě ještě naskladní:).
Šito podle mého střihu na softshellové kalhoty (jen kapsičku jsem udělala obyčejnou do švu).
Kalhoty bude možno objednat na zakázku. Na cestě jsou další vzory. O stavu příjmu objednávek se informujte v mém profilu na Fleru, děkuji.
1
2
3
4
5
6
7