Střih na dívčí tílko je jednoduchý, přední díl má stejný jako zadní a vyžaduje jen trochu zručnosti při lemování lemovací pruženkou nebo úpletovým proužkem na čtvrtiny. Tílko je zamýšleno jako podvlékací, takže je úzké a delší. Podle střihu se dá ušít i letní tílko, jen předem měřte, jestli vám budou rozměry vyhovovat. Střih lze použít i jako vrchní díl plavek.

Obsah návodu:

(řádky fungují jako proklik přímo na odstavec)

 

Střih

Rozměry a spotřeba

Materiál

Užitečné odkazy

Fotonávod

 

Střih je zpracován do vrstev – můžete si vybrat, které velikosti budete tisknout (všechny nebo jen vybrané).

Více o tisku střihu ve vrstvách.

Ve formátu PDF A4/A2: černobíle/barevně. Na A4 je třeba po vytištění slepit, na A2 lze tisknout v copycentru. Střih je zpracován do vrstev.

Lze šít na běžném šicím stroji pružnými stehy.

Rozměry a spotřeba:

Materiál:

Doporučujeme šít z pružných materiálů příjemných na tělo – bambusový úplet s elastanem, bavlněný úplet s elastanem, či různé elastické funkční materiály.

Z čeho a čím šít spodní prádlo

Užitečné odkazy:

Fotonávod:

Vystřihneme si dvakrát díl tílka (před a zadní díl jsou shodné).

Lemovací gumičkou nebo proužkem na třetiny/na čtvrtiny olemujeme horní hrany.

Odměříme si délku ramenních gumiček/proužků; nejlepší je měřit na postavě, pokud není k dispozici, můžeme měřit na triku, ale je potřeba cca 3-4 cm odečíst.

Šít lem i ramínko budeme v jednom kroku, takže je dobré si odměřit, kde lem opouští látku, i na druhém z dílů, kam teprve dojedeme po sešití volného ramínka (pozor na přetočení ramínek, zvlášť při šití druhého ramínka).

Máme hotová ramínka a zbývá sešít boční švy.

Boční švy sešijeme, na horním okraji necháme koukat kus nitě.

Šev zapošijeme, švový přídavek založíme do zadního dílu a přišijeme (cikcakem nebo rovným stehem, možné je obojí, mně se nejvíc líbí širší hustý cikcak, který šev hezky schová).

Prošití z líce.

Hotové tílko.