Jestli mě něco opravdu naplňuje v poslední době velkým štěstím v dnešní komplikované společnosti, je to obrovské množství dobrovolné práce a pomoci “obyčejných lidí”. Nás všech…

Byla jsem oslovena s žádostí o pomoc se sbírkou pro Maxíka, ale než jsem se stihla vrátit ze semináře Teorie Typů a trochu rozdýchat svůj probíhající ústřel ze zad do nohy, tak se ve sbírce vybralo. Což neznamená, že se nezapojím do obdobné sbírky, dětiček s tímto onemocněním je více… nicméně mě to neskutečně potěšilo, jak my Češi máme obrovské srdce, když fakt o něco jde.

Po obrovském úspěchu několika dobročinných projektů, kdy společně šijeme a darujeme, přináším další možnost, jak se můžete zapojit. Tentokrát to pro mě bylo obzvlášť bolestivé. Dobrovolně se tady přiznávám, že celý čas, co jsem sepisovala článek a překreslovala a popisovala střih, dělala fotky, tak jsem brečela… je to největší bolest v životě, když člověk ztratí dítě. Díky Bohu jsem ji nepoznala a každý den se modlím, abych ani nepoznala… Ztráta miminka, které se narodí už jako andílek a nebo žije jen velmi krátkou dobu, je velmi bolestivá a naprosto se skláním před všemi, které tohle údolí stínů dokázaly projít… A ze srdce děkuji za to, že mi Bůh přinesl do cesty Perinatální hospic Dítě v srdci. Již navždy budou v mém srdci… Díky za to, co pro rodiče andílků děláte… a můžeme my všichni…

Dítě v srdci pomáhá rodinám překonat tak neskutečně těžké období. My se můžeme zapojit v pomoci s chystáním tzv. memory boxů. Zapojit se můžete různě, zde najdete seznam i návody, co vše je možné spolku poskytnout.

Pro vás, které jste aktivní na Facebooku, doporučuji skupinku “Tvoříme pro Dítě v srdci”, kde lze pružně reagovat na potřeby hospice.

Perinatální hospic Dítě v srdci

Spolek Perinatální hospic Dítě v srdci vznikl po několika letech práce a úvah o tom, jakým s

měrem přesně se vydat a jak uchopit potřebu začlenit perinatální hospicovou péči do českého zdravotnictví. Tvoří ho převážně ženy s osobní zkušeností, kdy během těhotenství byla děťátku diagnostikována život limitující vada.

Naším cílem je pomoci co největšímu počtu rodin, které se dostanou do nelehké situace, kdy mají rozhodovat o ukončení či pokračování ve svém těhotenství.

Klademe důraz na neutralitu, dostatek informací o diagnóze dítěte, možných prognózách a na svéprávnost každé rodiny učinit vlastní rozhodnutí na základě všech dostupných informací. Nikoho nesoudíme. Pomáháme  ženám po potratech a indukovaných porodech.

Primární činností našeho spolku je však doprovázení rodin při pokračování v těhotenství a  poskytování perinatální paliativní péče.

Spolupracujeme s gynekolgicko-porodnickými odděleními v nemocnicích. Poskytujeme pomoc rodinám i personálu při nečekaném porodu mrtvého miminka.

O rodinu pečujeme ještě dlouho po ztrátě jejich miminka. Nabízíme tak kontinuitu péče, která nemůže být zdravotnickým zařízením poskytnuta.

Spolupracujeme s dulami, porodními asistentkami, lékaři i psychology.

Naši činnost zaštítilo i Královéhradecké biskupství.

Hlásíme se ke křesťanství.

Respektujeme a pečujeme však o všechny, bez ohledu na jejich náboženské vyznání.

Důležitou součástí naší činnosti je poskytování školení pro zdravotnický personál o způsobech a možnostech perinatální paliativní péče.

Naše hlavní sídlo je v Kostelci nad Orlicí. Jak se ale myšlenka perinatální paliativní péče šíří, vznikají nové pobočky – Jihočeské Dítě v srdci v Třeboni, Severomoravské Dítě v srdci v Zábřehu.

Zavinovačka

Zavinovačka je na cca 40 cm malé miminko a menší.

Střih:

Zavinovačka do MEMORY BOXU (Dítě v srdci)

Návod:

Návod na zavinovačku je zpracován Dítětem v srdci jako PDF a dostanete jej ke stažení spolu se střihem.

Materiál a pomůcky:

Spotřeba látky (ideálně bavlněné plátno nebo popelín)

Tělo zavinovačky 2x 74 x 20 cm , bočnice 4x 22 x 32 cm(počítáno s ohnutím látky na kraji a s vložením do těla zavinovačky)

Tkaloun (stuha,krajka): 6 x 42cm

Slaboučký vatelín (74 x 20 cm) , tkaloun nebo stuha, krajka (lze nahradit volánkem z látky).

Zavinovací košilka 

Střih:

Zavinovací košilka do MEMORY BOXU (Dítě v srdci)

Návod:

Návod na zavinovačku je zpracován Dítětem v srdci jako PDF a dostanete jej ke stažení spolu se střihem.

Materiál a pomůcky:

Látka (lehké plátno nebo popelín) 72 x 31 cm
Slabý vatelín
Stuhu, tkaloun, krajku nebo šikmý proužek

Košilka s vázáním vzadu

Střih:

Košilka se zadním vázáním do MEMORY BOXU (Dítě v srdci)

Návod:

Návod na zavinovačku je zpracován Dítětem v srdci jako PDF a dostanete jej ke stažení spolu se střihem.

Materiál a pomůcky:

Látka (jemné plátno nebo popelín): košilka: 50 x 30 cm (1 díl) + rukáv: 25 x 17 cm (2x).

Stuhy, tkaloun, krajky, šikmý proužek (lem na bok košilky 29 x 3 cm (2x) – můžeme použít šikmý proužek + lem na rukávek 17 x 3 cm (2x) – můžeme použít šikmý proužek + šikmý proužek na spodní lem košilky – 50 cm (1x).

Vázání: kolem krku 1 x 60 cm
Od průramku 1 x 19 cm
Všité do košilky u ramene 1 x 17 cm

————–

Fotografie byly převzaty z Facebookové skupiny Tvoříme pro Dítě v srdci. Střih a návod zpracovaly dobrovolnice pro Dítě v srdci.