Lety praxe ověřený střih na leginy – střih obsahuje běžné leginy do pasu a verzi s nápletem – vhodné jak na běžné nošení, jako fitness leginy, na jógu, ale také pro těhotné. Ověřeno na mě i mnoha mých zákaznicích.

Verze pro tisk na A4: lze tisknout barevně i na černobílé tiskárně (střih má barevné čáry, ale zároveň různé typy čar, které na černobílém tisku od sebe poznáte, po vytištění musíte stránky slepit podle návodu na webu.

Verze pro tisk na A0: můžete si nechat vytisknout na velkoformátové tiskárně nebo ploteru.

Koupit ho můžete v e-shopu:

Leginy dámské 34 – 50 (verze klasika + do nápletu – i těhu)

Ideální na šití legin je samozřejmě overlock, ale podle mého videa určitě zvládnete šít i na běžném šicím stroji.

Střih je určen pro nekomerční soukromé využití, není určen pro šití za úplatu. Děkuji, že to respektujete. Pokud chcete šít trička na prodej, udělejte si, prosím, střih vlastní.

Rozměry ušitých legin a doporučené konfekční velikosti:

Nejsem zastánce tabulek a držení se jich, protože každá žena má trochu jiný typ postavy a zejména jiný styl toho, co si ráda obléká, někdo více na tělo (já:), někdo volnější. Takže srovnejte raději s výslednými mírami legin a podle toho si vyberte velikost. 

Každá látka jinak pruží (a to i tehdy, když má stejné složení, gramáž a dokonce si stejného výrobce), proto já si třeba lýtko odměřuji vždy na každé látce znovu – zkusím obepnout lýtko tak, aby látka byla akorát tak natažená a hezky vypadal a změřím, kolik látky je kolem lýtka optimální a podle toho střih upravím. 

Spotřeba materiálu:

U dlouhých legin v plné délce ze střihu je spotřeba cca 1,2 metru. Na leginy 85 cm vnitřní nohavice kupuji 1,3 metru a stačí i po vysrážení. Na kratší leginy spotřebujete úměrně zkrácení. Do šířky látky se vejdou 3 díly, pokud se dá stříhat cik/cak (vzor není stejnosměrný), tzn. z dvojí spotřeby na jedny leginy, by vám měly vyjít troje. Nebo jak šiji já – z jedné spotřeby cca 1,2 metru ušiji dámské a dětské:)

Fotonávod zde.

Videonávod:

Jak všít do pasu náplet: na konci tohoto videa: