vkladacka2

Rovné plenky jsou nejlevnější, nejuniverzálnější a rozhodně nejlépe schnou. Jelikož nákup hotových vyjde celkem draho, rozhodla jsem se ušít si vlastní.

Materiál a návod:

Čtvercovky

Na šití čtvercovek není třeba návodu. Šila jsem z bambusového oboustranného froté z nejlepšího látkovacím obchůdku na světě: Šijem dětem 😀 Celkem jsem ušila cca 36 plen velikosti 60×60 cm. Zaoblené rohy a overlockový steh šitý klasickou polyesterovou nití. Bez overlocku si šití plen moc představit neumím. Buď zkusit hustý cikcak nebo založit okraje a prošít rovně.

Plenka se na miminku upevní snapi-sponkou a navrch se dají svrchňáčky z látky z PUL zátěrem nebo vlňáčky.

Vkládačky

vkladacka1

Pro zvýšení savosti jsem si našila také vkládačky ze tří vrstev: oboustranné bambusové froté – konopnobambusový flíz (uprostřed) – bambusový aksamit. Látky je třeba dopředu vysrážet (prala jsem na 95 stupňů). Obšít opět ideálně overlockem. Rozměr jsem dělala cca 35 x 11 cm menší a cca 70 x 11 cm delší (skládají se dle potřeb miminka – chlapečci jinak než holčičky:-). Navíc složením získáte vkládačku o šesti vrstvách, což už něco “vypije”, ale zároveň zajistíte lepší sušení. I když i tak schne konopí prostě dlouho.

vkladacka2

Pro chvíle hlídání babičkou nebo manželem či pro chvíle výletů jsem si ušila ještě několik AIO kapsovek. Vkládačky lze použít i do nich.