Možná čekáte miminko a rády byste si čekání na jeho příchod zpříjemnily ušitím nějakého kusu výbavičky. Právě pro vás jsme připravily tento článek.

Bodýčko

Bodýčka patří neodmyslitelně k základní výbavě každého miminka. Je možné ušít několik různých variant podle vašich preferencí (např. na látkové pleny), nebo podle preferencí vašeho miminka (např. zavinovací, aby nebylo nutné jej přetahovat přes hlavu).

Střih na základní bodýčko se zapínáním na ramínku a k němu návod.

 

Střih na body s raglánovým rukávem a oddělovacím spodkem (takže lze využít i jako triko, nebo např. při bezplenkové metodě). Návod.

Pro úplně nejmenší miminka, která nemají rády přetahování před hlavu, jsou ideální zavinovací body, a to buď křížem zavinovací (návod), anebo bokem zavinovací (návod).

Všechny čtyři střihy jsou na dlouhý rukáv, ale velmi jednoduchou úpravou je možné z nich udělat střih na bodýčko s krátkým rukávem. (Pokud nevíte, jak na to, vyčkejte, chystáme samostatný článek.)

Overal

Další neodmyslitelnou součástí šatníku miminka je overal. A návod je včetně videonávodu.

 

Tepláčky

Pro miminka s “plínkovým zadečkem”, jsou slušivé jednoduché tepláčky s kulatým sedem. A návod je opět včetně videonávodu, střih je opravdu jednoduchý, velmi vhodný pro začátečníky!

Střih je obdobný jako střih na tepláčky s kulatým sedem do vyššího pasu. Liší se ve výšce sedu a mírně je střih v nové verzi upraven velikostně zejména ve větších velikostech, střihy nejsou stejné, ale jsou obdobné, jen se zásadně liší výška sedu.

Nově můžete oba typy zakoupit výhodně v setu.

Čepičky

K miminku patří v chladnějším období neodmyslitelně něco na hlavičku. Můžete vybírat z několika druhů nevšedních čepiček.

Úplně nejjednodušší je obyčejná čepička s lemem. Střih je pro vás zdarma! Pokud chcete něčím jednoduchým začít a rozmyslet si, jestli se pustíte i do složitějších projektů, je jednoduchá čepička ideální odrazový můstek! Zde k ní je i prodrobný návod.

Podobná je jednoduchá čepička, ovšem z jednoho kusu látky, s návodem i videonávodem.

Trochu rafinovanější je sešívaná “patchworková” čepička s návodem. Tento střih je pro vás zdarma!

 

Na chladnější dny se hodí čepička na tkaničky s krytím přes ouška. Čepička je také ideální pro miminka, která si rády stahují vše, co mají na hlavě. Střih má tři verze – klasickou kulatou, na dva růžky a na jeden uzlík nahoře, kde se reguluje výška čepičky uzlíkem.

Všechny tři verze dohromady jsou k dostání ve výhodném setu.

Návod k čepičkám.

K čepičkám na šňůrky lze udělat i kšiltík, lze jej dokoupit jako upgrade.

Nebo zakoupit rovnou set na čepičku do kulata i s kšiltíkem.

Návod na kšiltík.

Komplety

Pokud chcete ušít miminku kompletek a nevybrali jste si ve střizích výše, je tu pro vás střih speciálně na novorozenecký komplet.

 

A protože u Caramilly brzy přibude jedno malé miminko, můžete se těšit na další střihy na ty nejmenší. V plánu jsou dupačky, polodupačky, kabátek a možná ještě něco.. 😉

Aktualizace březen 2019 – Caramillímu miminku je půl roku a střih na dupačky a polodupačky je řádně otestován, už čeká jen na grafické zpracování 🙂