Uzavření všech škol ze dne na den nás postavilo před nečekanou výzvu. Některé školy posílají dětem práci na doma, pro nás je to každopádně příležitost zkusit s dětmi zase něco nového. Pokud tedy po splnění úkolů do školy zbude ještě nějaký čas, co takhle naučit děti základy šití na stroji?

Většinou k tomu nepotřebujete žádný speciální stroj, při dohledu dospělé osoby mohou děti šít i na běžných strojích. Více o tématu vhodnosti šicích strojů pro děti a o možných ochranných pomůckách se dočtete zde:

Šicí stroj pro dítě?

A čím tedy s dětmi začít? Nejlepší je šití z plátna, rovné švy. Můžete zkusit ušít praktické věci jako polštářek, povlak na polštářek, pytlíček, obaly na kapesníčky, ubrousek a kapsičku na svačinu, nebo nákupní tašku. A v neposlední řadě můžete zkusit ušít aktuálně velice potřebnou věc – roušku.

,

Pytlíky na cokoliv (inspirace a návody)

Obaly na kapesníčky (návod)

Svačinové ubrousky a kapsičky (inspirace a návod)

Jednoduchá nákupní taška (návod)

Šité roušky / ústenky

Anebo můžete začít s přípravou na Velikonoce a vytvořit společně velikonoční a jarní dekorace – tulipán či slepičku.

Velikonoční speciál

Ať vyberete cokoliv, určitě budou mít děti radost z dobře vykonané práce, kterou pak jednou, až tohle podivné “volno” skončí, budou moct vzít s sebou do školy a ukázat, co se během času stráveného doma naučily 🙂