Čepice ušanka ve třech verzích – kratší klapky jen na uši, delší klapky, dlouhé chlopně, které můžete použít i jako šálu a tím vznikne kukla, která nemusí přes hlavu. Nejlepší střih pro děti na čepici, která chrání čelo, bradu, krk; nemusí přes hlavu a je jednoduchá na ušití.

Rozměry a spotřeba:

Jak vybrat správně velikost:

Tvary hlav se bohužel liší, nedá se řídit věkem a bohužel se nedá 100% řídit ani obvodem hlavičky. Některé děti i dospělí mají hlavu kulatou a nízkou, jiní úzkou a vysokou. V tabulce jsou uvedeny míry hotové čepice, míra výšky je míra nejkratší v místě půlky čela po švu nahoru do středu. Čepička lépe sedí, když se na hlavu natáhne. Uvedená doporučení mám vyzkoušená na naší rodině (nemáme všichni stejný typ hlavy:-), dětem s kulatou hlavou může být střih delší do čela (nebo dostává špička), pak je třeba střih mírně snížit (zde stačí tak, že dole třeba nepřidáte na švy po obvodě). Případně se střih v místě, kde již nejsou záševky maličko “složí” a vykopíruje znovu. Takto ale střih sedí i našemu kryštofovi s kulatou hlavou.

Bavlněný úplet s elastanem se více na hlavu natáhne a čepice tak stačí o číslo menší, doporučené obvody jsou uvedeny v tabulce.

Materiál:

a) PRUŽNÉ: úplet s elastanem (bavlna, bambus, umělé funkční úplety), merino

B) MÉNĚ PRUŽNÉ: flíz, warmkeeper, wellsoft, teplákovina.

Potištěný flíz na fotografiích: Unuodesign.

Střih:

Čepice ušanka (3 verze) pro obvod 40-60 cm

Střih je zpracován do vrstev – můžete si vybrat, které velikosti budete tisknout (všechny nebo jen vybrané)

Více o tisku střihu ve vrstvách.

Popis verzí:

Verze nejkratší uši:

Verze střední uši:

 

 

Verze chlopně:

Fotonávod:

Ve výrobě. Bude brzy, je natočen.