Vyhrňte si rukávy, dnes budeme uklízet! Ale nebojte, žádný generální vánoční úklid po vás rozhodně nechceme. Zaměříme se čistě na šicí koutek, a to bezprostřední okolí strojů. Přece jen, do Vánoc nás tam ještě nějaká práce čeká, tak ať na ni máme prostor :-). Součástí úkolu je také kromě úklidu svůj šicí koutek aspoň trošku vánočně vyzdobit.
Pokud nemáte stálý šicí koutek nebo pracovnu a stroje vždy na šití vyndáváte třeba na jídelní stůl, nevadí. Ozdobit se dá i dočasné pracovní místo ;-).
Inspirovat se můžete třeba adventní výzdobou šicího koutku u Caramilly z dřívějška. Podívejte se na video 🙂
Můžete si připomenout i virtuální prohlídku caramillí pracovny:
Více o pracovně si můžete přečíst také ve starším článku:
Fotoinspirace na vánoční atmosféru v šicí dílně z Caramilla týmu:
Úklid okolo strojů nemusí být akce na celý den. Rozdíl mezi následujícími fotkami je hodina a kousek. Takovou “hurá akci” absolvovala před pár lety Jana:
Takto vypadal můj šicí koutek před zahájením akce “uklidit a vyzdobit”. Nějakou dobu jsem nešila a ze stolu se stalo odkladiště pro všechno možné…
Po hodině už to vypadá podstatně lépe. Pod stolem a v policích nad stolem už je to horší, ale místo na šití vzniklo a o to šlo především! 😀
A v roce 2021, po přestěhování do nového, se na caramillích článcích pracovalo v tomto koutku, který je šicí a “kancelářský” zároveň 🙂
(A jelikož letos opět připomíná stav šicího koutku spíš tu první zabordelenou fotku, čeká mě splnění úkolu letos taky, napřed opravdu nejsem 😀 )
Pokud byste úklid chtěli vzít trochu víc do hloubky a udělat si třeba pořádek ve střizích, přečtěte si článek o skladování střihů:
* Více informací o Adventu s Caramillou (včetně návodu, jak se zapojit do slosování o poukázky na střihy), najdete v úvodním článku.
Aktualizováno 2.12.2024
harcinikovaeva
Dobrý den.
Všimla jsem si, že máte na stole stroj Juki řady F. Mohla bych Vás poprosit o Váš názor na něj?
Děkuji. Eva
Caramilla
Hezký den, stroj je naší Jany – napište jí na jana@caramilla.cz. Já jen vím, že je ze stroje nadšená.