Jedním z hlavních kouzel času vánočního a adventního je bezesporu čas trávený s těmi, které máme rádi. A přesně tomu zasvětíme třetí adventní neděli. Vaším úkolem bude jakákoliv společná aktivita s někým, kdo je vám blízký.

Můžou to být děti, partner, kamarádka, rodiče… Kdokoliv. Můžete třeba společně upéct cukroví, podívat se na pohádku/oblíbený film, přečíst si knížku, dát si sklenku vína nebo hrneček čaje či kávy, jít na procházku… Cokoliv. Společně.

A pokud to z nějakého důvodu nejde naživo, počítá se i telefon nebo online svět. Hlavní je na chvíli nechat stres, shon a starosti někde pryč a užít si společně strávený čas.

A chcete-li adventní výzvě dostát se vším všudy, oblékněte se na to do oblečení ušitého podle Caramilla střihu 😀

A taky nezapomeňte zapálit třetí svíčku 🙂

Cukroví

Třetí adventní neděli se o recept na oblíbené cukroví podělí Jana.

Myslivecké knoflíky

Miluju oříšky a cukroví mám nejradši “suché”, tedy bez čokolády, bez krémů… snad jen marmeláda u lineckého nevadí :-). Peču jen málo druhů, ale myslivecké knoflíky nesmí chybět.

Základem jsou kolečka z lineckého těsta. Na přibližně dva plechy knoflíků dělám těsto z 300 g hladké mouky, 200 g másla, 100 g moučkového cukru a jednoho žloutku. Vyjde to asi na víc, než dva plechy, ale protože většinou současně peču klasické linecké, tak to nikdy nevím přesně :-D.

Na ozdobu knoflíku se (v množství na ty dva plechy) ušlehá sníh z jednoho bílku a zašlehá se do něj 50 g krupicového cukru.

Pak se přisype 100 g mletých vlašských oříšků.

Na linecká kolečka se nakladou hromádky oříškového sněhu…

… a ozdobí se kouskem jádra vlašského ořechu.

A máte-li k dispozici několik malých pomocníčků, můžou si práci hezky rozdělit :-)). Jedna dcerka vykrajovala kolečka, druhá dávala sníh, třetí oříšky :-).

PS: když nějaký oříškový sníh zbyde, udělám z něj na plech hromádky a vznikne něco jako ořechové pusinky :-).

 

* Více informací o Adventu s Caramillou (včetně návodu, jak se zapojit do slosování o poukázky na střihy), najdete v úvodním článku.