Aby si každý pod stromečkem poznal svoje dárky, je potřeba je opatřit jmenovkami. Co tedy zkusit alespoň jednu až dvě jmenovky ušít? Tedy spíše vyšít :-). Nebojte, vyšívací abecedu na stroji potřebovat nebudete (ale použít ji samozřejmě můžete), stačí i úplně obyčejný cikcak, kousíček látky a originální jmenovka je na světě.

Ale pokud se vám ušití jmenovky z  nějakého důvodu opravdu nehodí, počítá se jako splnění úkolu i ukázka jiného způsobu označení dárků. Obzvlášť používáte-li nějaký originální :-).

Pokud má Váš stroj mezi ozdobnými stehy, můžete písmenka na ušití jmenovky využít. Doporučuji nejdřív si to vyzkoušet na odstřižku :-).

Pokud naprogramujete písmena za sebou, stroj je vyšije se spojovacími nitkami. Můžete je opatrně přestřihnout a steh vytáhnout, aby vyšitý text byl hezčí, ale riskujete tím, že se písmenka budou párat. I když na víceméně jednorázové jmenovce to asi nevadí 🙂

 

Pokud máte na stroji jen obyčejné stehy, můžete samozřejmě písmenka vyšívat také. Jen už ne plně automaticky :-).

Nejdřív bude potřeba si písmena předkreslit. Kromě křídy nebo jiných značkovačů na bavlněné plátno dobře píše i obyčejná měkká tužka č. 1.

Nastavíme si úzký hustý cikcak…

… a postupně vyšijeme všechny linky.

No… je znát, že písmenka jsou  kreslená od ruky 😀

 

 

* Více informací o Adventu s Caramillou (včetně návodu, jak se zapojit do slosování o poukázky na střihy), najdete v úvodním článku.