Je tu pátek, konec týdne, blíží se konec adventu, ušito už máme (snad) všechno, tak budeme odpočívat. Anebo se možná i trochu vzdělávat. Dáme si totiž filmový a literární večer, ale ne jen tak ledajaký. Zaměříme se na články na webu Caramilla.cz a na videa na YouTube kanálu Caramilla.

Úkolem bude něco nového si přečíst nebo se na něco nového podívat. A pokud už máte přelouskané a zkouknuté úplně všechno, napište nám, co pro vás bylo nejzajímavější, k čemu se často vracíte nebo co byste doporučili.

Články

Víte, že jich na webu je už 1600? Který je Váš nejoblíbenější, ke kterému se vracíte? Který Vám nejvíce pomohl? Pamatujete si, který byl první přečtený? Nebo který byste doporučili, že rozhodně za přečtení stojí? Jaký jste si dnes přečetli poprvé?

Připravily jsme pro Vás výběr článků, které by Vás neměly minout. Jsou v nich důležité informace nejen pro začátečníky a často tyto články doporučujeme v poradně, když se ptáte na nejrůznější záludnosti a problém při šití :-).

TOP 10 článků o šití

Nadpisy nad obrázky fungují zároveň jako proklik přímo na článek.

Jak vybrat vhodnou velikost

Mám přidat na švy? A jak?

Rozcestník pro výběr šicího stroje

Jak šít úplety na běžném šicím stroji

Kde koupit látky

Zkracování a prodlužování nohavic

Záševky

Různé způsoby lemování

Jak začistit průkrčník

Náplet v pase


 

A pokud třeba hledáte článek na konkrétní téma, mohl by Vám pomoct velký ROZCESTNÍK všech důležitých článků, které se týkají šití a fungování webu a e-shopu:

Obsah webu – rozcestník

 

Videa

Před 6 lety se na YouTube kanálu Caramilla objevilo první video, tehdy ještě “němé”. Pak se přidaly titulky a po půl roce začala Caramilla ve videích mluvit a zasvěcovat vás do tajů šicího světa. Říká se, že obrázek vydá za tisíc slov. A jedno video… to vydá za tisíc obrázků :-).

Zkuste si dnes tedy udělat chvilku času a pustit si nějaké video, které jste třeba ještě neviděli. Výběr je velký, počet caramillích videí se už blíží k číslovce 200! Nebo si pusťte to své oblíbené. A napište nám o tom :-). Jaké video je to “nej” pro vás, ke kterému se vracíte? Které jste viděli jako první? Co byste určitě doporučili zhlédnout začátečníkům? Nebo co byste třeba chtěli vidět dalšího?

A která videa vedou ve sledovanosti obecně? Zjednodušeně řečeno videonávody na nejoblíbenější střihy a základy obsluhy šicího stroje 🙂

Jak ušít kalhoty/tepláky na obyčejném stroji?

Overlock – tipy a triky, seřízení, nastavení

Jak ušít triko na běžném šicím stroji?

Jak ušít nákrčník?

Jak ušít bundu? Krok za krokem – pro začátečníky na běžném šicím stroji

Jak ušít jednoduchou čepičku na obyčejném stroji – návod pro začátečníky

Jak ušít triko / sportovní šaty s přinechaným rukávem

Jednoduché tepláky s kulatým sedem do nápletu

Šicí stroj – ZAČÍNÁME – seznámení a základy šití na stroji

Jak šít dvojjehlou – napětí spodní niti

 

Schválně – víte, které video je nepostradatelné i pro nás z Caramilla týmu a ke kterému se opakovaně vracíme, když danou věc šijeme? 😀

Tedy, abychom byly upřímné, ve skutečném žebříčku podle sledovanosti na YouTube vede hit předminulého roku – roušky. Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré… a řadu z vás právě ne úplně milá nutnost opatřit roušky pro sebe a své blízké přivedla k šití, a pomohla vám tak otevřít leckdy úplně nový svět :-). Ale protože látkové roušky už aktuální nejsou, tak odkazy na ně tady vynecháváme.

Pokud hledáte video na konkrétní téma, mohl by vám pomoci ROZCESTNÍK VIDEÍ:

Rozcestník videí

A jak takové natáčení videa Caramillou nebo u Caramilly vypadá? Nakoukněte do zákulisí! 🙂

 

Příjemné čtení a koukání přejeme!

 

* Více informací o Adventu s Caramillou (včetně návodu, jak se zapojit do slosování o poukázky na střihy), najdete v úvodním článku.

Aktualizace: 16.12.2022