Dnes si budeme tak trochu hrát. Vytáhneme pastelky, fixy nebo jiné barvičky a budeme malovat. Zkusíme si totiž zahrát na návrhářky a návrháře! A nejlépe celá rodina :-).

Zkuste si nakreslit vysněný kousek oblečení. Pro ulehčení můžete použít perokresby, které znáte z obrázků u střihů. Perokresby vybraných oblíbených střihů si v pdf můžete stáhnout zde: Caramilla_perokresby. Pak už stačí jen vytisknout a popustit uzdu fantazii. Pokud v souboru potřebný obrázek nenajdete, můžete si ho do počítače jednoduše stáhnout sami. Stačí u příslušného střihu na stránce s informacemi a fotonávodem stáhnout obrázek s perokresbou a úplně jednoduše třeba v programu Malování oříznout :-).

A pokud nemáte po ruce tiskárnu, můžete buď vybranou perokresbu obkreslit rovnou z obrazovky počítače nebo nějaké to tričko, kalhoty, šaty nebo cokoliv jiného nakreslit jen tak. Není důležitá dokonalost, ale chuť tvořit a hrát si :-).

Zaručeně touto aktivitou zabavíte děti. O těch mých bych nevěděla skoro hodinu, kdybych je u toho nefotila a kdybych jim rovnou připravila na stůl všechny “omalovánky” (a ne jen šatičky) :-D.

Prostě “Caramilla styl”, co dodat :-))

A pokud pak někdy dojde na realizaci vybraného návrhu, určitě se pochlubte výsledkem! Ne každou dětskou fantazii bude reálné ušít, ale něco se určitě bude dát z z obrázku převést do reálné podoby. Jako malá motivace může posloužit můj návrh podzimního softshellového kompletu…

Při šití doznal drobných designových změn (například drak se přesunul na přední díl, aby ho nezakrývala kapuce, když zrovna nebude na hlavě), ale výsledek sklidil u dcery velké nadšení :-).

Tak třeba se časem podaří realizovat i další návrh :-).

 

 

* Více informací o Adventu s Caramillou (včetně návodu, jak se zapojit do slosování o poukázky na střihy), najdete v úvodním článku.